Udany powrót po Pucharze Davisa

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak awansował do trzeciej rundy challengera Kaohsiung OEC Open z pulą nagród 162 480 dolarów. Rozstawiony z numerem 1 Polak w dwóch setach pokonał Harry’ego Bourchiera.

W pierwszej partii 23-latek z Piotrkowa Trybunalskiego jako pierwszy zapisał przełamanie na swoim koncie. Australijczyk szybko jednak odrobił stratę i na tablicy wyników pojawił się rezultat 3:3. W końcówce seta tenisista z Antypodów po raz drugi nie był w stanie utrzymać serwisu i reprezentant Polski objął prowadzenie 1:0 w meczu.

W drugiej odsłonie spotkania podopieczny Tomasza Iwańskiego zdobył „breaka” w trzecim gemie i utrzymał tę przewagę już do końca pojedynku. Bourchier miał później pięć okazji, żeby odrobić stratę, ale żadnej z nich nie wykorzystał i po 75 minutach gry zszedł z kortu pokonany.

Przeciwnikiem Kamila Majchrzaka w walce o ćwierćfinał będzie Frederico Ferreira Silva, który w trzech setach pokonał Yosukę Watanukiego.