Udany rewanż Linette

Magda Linette pokonała Anastazję Potapową 7:5, 7:6(4) w meczu drugiej rundy turnieju rangi WTA International w Seulu. Tym samym poznanianka po raz czwarty w sezonie awansowała do ćwierćfinału.

Po zeszłotygodniowym występie w Nanchangu, gdzie pierwsza rakieta Polski również dotarła do ćwierćfinału, Linette udanie rozpoczęła zmagania w Seulu. W pierwszym meczu pokonała Irinę-Camelię Begu. W meczu drugiej rundy rozstawiona z czwórką tenisistka pokonała w dwóch setach Anastazję Potapową.

Początek pierwszej partii to przewaga Linette, która wykorzystała niedokładną grę rywalki i objęła prowadzenie 4:1. W tym momencie na korcie pojawił się trener 18-letniej tenisistki. To ją uspokoiło i wygrała cztery gemy z rzędu. Jednak gdy stanęła przed szansą wygrania seta, ręka jej zadrżała i kolejne trzy gemy powędrowały na konto Polki, która objęła prowadzenie w meczu.

Druga odsłona to festiwal niewykorzystanych szans z obu stron. Każda z zawodniczek po razie straciła swoje podanie i o losach seta decydował tie-break. W tym obie tenisistki szły punkt za punkt do wyniku 3-3. Wtedy Linette wypracowała przewagę, zdobywając trzy punkty z rzędu.  A następnie wykorzystując trzecią piłkę meczową, zakończyła spotkanie.

Tym samym Polka udanie zrewanżowała się Rosjance za majową porażkę w eliminacjach Mutua Madrid Open. Spotkanie, którego stawką będzie półfinał, poznanianka rozegra w piątek. Jej rywalką będzie zwyciężczyni pojedynku pomiędzy Margaritą Gasparian i Kirsten Flipkens.

Magda Linette (Polska,4) – Anastazja Potapowa (Rosja) 7:5, 7:6(4)