Udany rewanż Szoszyny, zwycięstwa Piter i Chwalińskiej

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Bella Cup

Zaledwie trzy dni temu Stefania Rogozińska-Dzik i Anastazja Szoszyna mierzyły się w Gliwicach w meczu o mistrzostwo Polski. Dziś rywalizowały w pierwszej rundzie turnieju ITF w Bytomiu. Szoszyna wzięła na rywalce srogi rewanż, oddając jej tylko dwa gemy. Dalej przeszły też między innymi Katarzyna Piter i Maja Chwalińska.

Zwycięstwo Stefanii Rogozińskiej-Dzik w mistrzostwach Polski było sporą niespodzianką. Warszawianka po raz pierwszy startowała w seniorskim czempionacie i od razu sięgnęła po mistrzowski tytuł. W finale ograła w trzech setach Anastazję Szoszynę – trenująca w naszym kraju Ukrainka była w trzech finałach, bo oprócz singla startowała również w singlu oraz mikście.

Okazja do rewanżu przyszła nadspodziewanie szybko, bo już po trzech dniach. W Bytomiu rozgrywany jest turnieju z pulą nagród w wysokości 25.000$, będący częścią cyklu LOTOS PZT Polish Tour. Rogozińska-Dzik musiała się w nim przebijać przez dwustopniowe eliminacje, Szoszyna miała pewne miejsce w głównej drabince. Ukrainka tym razem okazała się zdecydowanie lepsza, oddając niedzielnej pogromczyni zaledwie dwa gemy.

W głównej drabince singla w Bytomiu mieliśmy aż dziesięć Polek, ale tylko dwie z nich zagrają także w drugiej rundzie – te najwyżej notowane. Katarzyna Piter trafiła na Marcelinę Podlińską i dała młodszej koleżance srogą lekcję, wygrywając 6:1, 6:1. Mecz Mai Chwalińskiej z Natalią Siedliską też można było określić mianem polskiego, bo choć Siedliska obecnie reprezentuje Niemcy, to przez długi czas występowała pod biało-czerwoną Flagą. Chwalińska nie miała większych problemów z wygraną – zwyciężyła 6:2, 6:2.

Równie dobrych informacji nie mamy niestety, jeśli chodzi o pozostałe nasze reprezentantki. Weronika Falkowska, Magdalena Hędrzak i Daria Kuczer nie ugrały nawet seta, a tylko tej ostatniej udało się ugrać cztery gemy w jednej partii – pozostałe nie przekroczyły nawet dwóch.

Dalma Galfi (Węgry, 1) – Weronika Falkowska (Polska, Q) 6:0, 6:2
Maja Chwalińska (Polska, 2) – Natalia Siedliska (Niemcy) 6:2, 6:2
Ipek Soylu (Turcja, 4) – Magdalena Hędrzak (Polska, WC) 6:1, 6:1
Katarzyna Piter (Polska, 5) – Marcelina Podlińska (Polska, WC) 6:1, 6:1
Anastazja Szoszyna (Ukraina) – Stefania Rogozińska-Dzik (Polska, Q) 6:2, 6:0
Gergana Topalowa (Bułgaria) – Daria Kuczer (Polska, Q) 6:1, 6:4