Ukrainski debel – Takich dwóch jak nas trzech to nie ma ani jednego

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: własne

Ukraiński debel to impreza charytatywna, jaka już jutro odbędzie się na kortach Klubu Tenisowego Break w Warszawie. W trakcie trwania imprezy odbędzie się między innymi turniej tenisowy debla, a także licytacja różnego rodzaju gadżetów i prezentów przekazanych przez patronów imprezy oraz kluby współorganizujące wydarzenie.

Od ponad miesiąca za nasza wschodnią granicą, na Ukrainie. Tzn w kraju, z którym przed dekadą byliśmy gospodarzem piłkarskiego Euro 2012, trwa agresja rosyjska. Setki tysięcy Ukraińców uciekło z kraju między innymi do Polski. Od tamtego czasu w naszym kraju trwa wszelkiego rodzaju pomoc. Zarówno tym, którzy przybyli do naszego kraju. Jak również tym, którzy zdecydowali się lub musieli zostać na Ukrainie. Pomoc organizują równie ludzie prywatni jak i organizacje. We wsparcie zaangażowały się również polskie kluby tenisowe, które organizują wszelkiego rodzaju pomoc potrzebującym. Kolejną inicjatywą klubów tenisowych jest impreza, którą zaplanowano na sobotę 2 kwietnia.

Głównymi punktami imprezy będą turniej deblowy drużyn trzyosobowych (w skład których wchodzą: zawodnik, amator i przedstawicielka płci pięknej), a także licytacja różnego rodzaju gadżetów przekazanych między innymi przez Polski Związek Tenisowy, Warszawsko-Mazowiecki Związek Tenisowy, Polskie Stowarzyszenie Trenerów Tenisa oraz kluby współorganizujące. Dodatkowo Polski Związek Tenisowy przekazał m.in. 10 tysięcy złotych na zbiórkę i zakup rzeczy pomocowych na Ukrainę. Godnym uwagi jest również gest burmistrza miasta Sierpc. Jarosław Perzyński przekazał na akcję niemal dwie tony darów dla Ukrainy.

Do wylicytowania będą między innymi: zaproszenie VIP na mecz Billie Jean King Cup Polska – Rumunia w Radomiu, Gadżety podpisane Agnieszkę Radwańską, rakieta podpisana przez Wojciecha Fibaka, proporczyk z autografami reprezentacji w Pucharze Davisa czy zabytkowe rakiety tenisowe od doktora Jerzego Zielińskiego.

Patronat medialny nad imprezą objął „Tenisklub”. Z kolei w czasie imprezy relację na antenie „Kanału Sportowego” przeprowadzi Tomasz Smokowski.

Wybierając się na imprezę nie trzeba się również martwić o posiłek. W czasie imprezy będzie można się posilić dzięki hojności darczyńców. Będzie zarówno grill jak również różnego rodzaju przekąski zarówno na konkretnie jak i na słodko.