Ulubienica gospodarzy wygrała kolejną batalię

/ Anna Niemiec, źródło: własne, foto: AFP

W czwartek poznaliśmy pierwsze ćwierćfinalistki turnieju Rogers Cup. O najlepszą czwórkę imprezy powalczą Karolina Pliszkova, Simona Halep oraz Bianca Andreescu, która wyeliminowała Kiki Bertens.

Kanadyjka bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie i szybko wygrała pierwszego seta, tracąc tylko jednego gema. Holenderka przystąpiła do kontrataku na początku drugiej odsłony meczu i odskoczyła na 3:0. Reprezentantka Kraju Klonowego Liścia odrobiła jednak stratę przełamania i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce Andreescu prowadziła już 5:2 i miała piłkę meczową, ale turniejowa „piątka” się wybroniła i doprowadziła do wyrównania. W decydującej partii Bertens z 1:4 wyrównała na 4:4, ale dwa ostatnie gemy padły łupem 19-latki z Ontario.

Następną rywalką Biancy Andreescu będzie Karolina Pliszkova. Czeszka bez straty seta pokonała Anett Kontaveit i wciąż ma szansę, żeby po turnieju w Toronto zostać liderką światowego rankingu.

O miejsce w najlepszej czwórce zawodów powalczą również Elina Switolina, Sofia Kenin i Simona Halep, która nie dała żadnych szans Swietłanie Kuzniecowej.