United Cup. Agnieszka Radwańska powraca na światowe korty w nowej roli

/ Jakub Karbownik , źródło: , foto:

Ruszający 29 grudnia w trzech australijskich miastach – Brisbane, Perth, Sydney – United Cup rozpocznie nadchodzący sezon. W imprezie weźmie udział reprezentacja Polski, która udaje się na Antypody w najsilniejszym składzie. Drużyną w której zagrają między innymi Iga Świątek i Hubert Hurkacz dowodzić będą Dawid Celt i Agnieszka Radwańska.

Przez wiele lat sezon tenisowy rozpoczynał się od rozgrywek Pucharu Hopmana. To właśnie w tym turnieju była polska wiceliderka rankingu WTA oraz Jerzy Janowicz świętowali zwycięstwo w 2015 roku. W tym roku impreza zostanie rozegrana w innym miejscu i czasie (więcej tutaj), a sezon 2023 rozpoczną rozgrywki United Cup.

Reprezentacja Polski wystąpi w najsilniejszym składzie. Obok Igi Świątek i Huberta Hurkacza zagrają Magda Linette, Weronika Falkowska, Alicja Rosolska, Kamil Majchrzak, Daniel Michalski i Łukasz Kubot. W meczach przeciwko Szwajcarii i Kazachstanowi do rywalizacji poprowadzi duet: Agnieszka Radwańska i Dawid Celt.

Tym samym potwierdziły się spekulacje, że na ławce zasiądzie kapitan reprezentacji Polski w BJKC, a obok niego zasiądzie małżonka. Była wiceliderka rankingu WTA i finalistka Wimbledonu będzie miała okazję spotkać starych znajomych z kortów. Na czele innych reprezentacji staną między innymi Leyton Hewitt, Sam Stosur czy Tim Henmann.