United Cup. Amerykanie kontra Włosi

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

O mistrzostwo w pierwszej edycji United Cup zmierzą się Amerykanie i Włosi. Ci pierwsi pokonali oczywiście Polaków. Tymczasem zawodnicy z Italii, którzy w półfinale znaleźli się jako „szczęśliwi przegrani”, poradzili sobie z Grekami.

O starciu Amerykanów z Polakami pisaliśmy obszernie w innych artykułach. Reprezentanci Stanów Zjednoczonych spisali się znakomicie, nie oddając naszej reprezentacji nawet jednego zwycięstwa. W całym turnieju tenisiści z tego kraju przegrali jak dotąd zaledwie dwa razy. Wydaje się, że to oni będą zatem faworytami do triumfu w finale.

Ich rywalami będą Włosi, którzy mimo porażki z Polską utrzymali się w turnieju, dzięki dobremu bilansowi. Z „drugiej szansy” skorzystali wzorowo. Już po pierwszym dniu i zwycięstwach Martiny Trevisan oraz Lorenzo Musettiego prowadzili 2:0. Matteo Berrettini mógł im zatem w sobotę dać awans już po trzech meczach. Stefanos Tsitsipas zdołał jednak utrzymać swój kraj w grze. Mimo porażki w pierwszym secie Grek pokonał Włocha po świetnym widowisku.

Dzieło zwieńczyła jednak Lucia Bronzetti. Świetnie spisująca się w tych zmaganiach Włoszka nie miała większych problemów z pokonaniem Velentini Grammatikopoulou. Dzięki temu mikst nie miał już znaczenia, choć Włosi i tak dołożyli w nim kolejne zwycięstwo. Camilla Rosatello i Andrea Vavassori pokonali po super tiebreaku Grammatikopoulou i Petrosa Tsitsipasa.


Wyniki

Włochy – Grecja 4:1

Matteo Berrettini – Stefanos Tsitsipas 6:4, 6:7(2), 4:6
Lucia Bronzetti – Valentini Grammatikopoulou 6:2, 6:3
Camilla Rosatello, Andrea Vavassori – Valentini Grammatikopoulou, Petros Tsitsipas 3:6, 6:4, [10:5]