United Cup. Hubert Hurkacz pieczętuje polskie zwycięstwo!

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz pokonał Thiago Seyboth Wilda i zdobył drugi punkt dla reprezentacji Polski w premierowym meczu tegorocznej edycji United Cup. Tym samym drużyna biało-czerwonych już jest pewna zwycięstwa nad reprezentacją Brazylii.

Iga Świątek i Hubert Hurkacz to najlepsi polscy tenisiści, których pozycja w rankingu sprawiła, że to drużyna dowodzona przez Tomasza Wiktorowskiego jest najwyżej rozstawioną w drugiej edycji imprezy rozgrywanej w Perth oraz Sydney. W sobotę zeszłoroczni półfinaliści rozpoczęli tegoroczne zmagania. Pierwszymi rywalami była drużyna Brazylii. A pierwszy punkt po wygranej nad Beatriz Haddad Maią zdobyła Iga Świątek.

Po raszyniance na korcie pojawił się Hubert Hurkacz. Jego rywalem był tenisista, który dzień wcześniej ugrał jedynie cztery gemy z Alejandro Davidovichem Fokiną. Jednak Seyboth Wild z piątku, a ten którego zobaczyliśmy 24 godziny później to dwie różne postaci.

Sklasyfikowany na 79. pozycji zawodnik postawił wrocławianinowi twarde warunki. W pierwszej odsłonie tym, który pierwszy uzyskał przełamanie był Polak, ale rywal odrobił straty, a w tie-breaku grając odważnie, zamknął seta za pierwsza piłką setową. W drugiej odsłonie półfinalista Wimbledonu z 2021 odzyskał panowie na korcie i tę część spotkania wygrał po niewiele ponad dwóch kwadransach gry 6:2 i losy zwycięstwa rozstrzygnęła trzecia odsłona.

W tej podobnie jak w dwóch poprzednich to dziewiąty tenisista świata jako pierwszy wyszedł na prowadzenie z przewagą „breaka”. Wypracowanej przewagi polski tenisista nie oddał do końca i przypieczętował polskie zwycięstwo nad drużyną z Kraju Kawy.

 


Wyniki

Polska – Brazylia 2:0

Iga Świątek – Beatriz Haddad Maia 6:2, 6:2

Hubert Hurkacz – Thiago Seyboth Wild 6:7(4), 6:2, 6:3