United Cup. Hubert Hurkacz pokonuje trzykrotnego mistrza wielkoszlemowego!

Hubert Hurkacz pokonał Stana Wawrinkę w trzecim meczu spotkania Polski ze Szwajcarią w ramach ostatniej kolejki spotkań fazy grupowej United Cup. Tym samym bialo-czerwoni obejmują prowadzenie 2-1 w rywalizacji z „Helwetami”.

Po pierwszym dniu i meczach Igi Świątek i Daniela Michalskiego Polska remisowała z reprezentacją Szwajcarii. We wtorek czekają nas trzy mecze: Huberta Hurkacza, Magdy Linette i mikst. Już pierwszy pojedynek przyniósł nam niesamowitą radość. Nasz najlepszy singlista w dwóch setach pokonał trzykrotnego mistrza wielkoszlemowego – Stana Wawrinkę.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla wrocławianina, który jako pierwszy uzyskał przewagę przełamania i wyszedł na prowadzenie 3:1. Jednak nim panowie udali się na zmianę stron Wawrinka odrobił stratę serwisu. Kolejne gemy wędrowały już na konto zawodników podających, a tym samym losy odsłony rozstrzygnął tie-break. W nim rywalizacja toczyła się punkt za punkt do zmiany stron. Od tego momentu akcje wygrywał już tylko Polak i po niespełna godzinie zakończył pierwszego seta. Kluczowym dla drugiej partii okazał się siódmy gem. To w nim Polak wykorzystał jak się później okazało jedyną okazję na przełamanie serwisu rywala w tym części meczu i prowadzenia nie oddał już do końca. Co prawda Wawrinka wygrał jeszcze gema przy swym podaniu i zrobiło się 5:4, ale po zmianie stron Polak nie oddając rywalowi nawet punktu zakończył mecz.

Było to pierwsze w karierze spotkanie obu tenisistów. Wygrana Huberta Hurkacza sprawia, że to Polska wychodzi na prowadzenie w meczu ze Szwajcarią i jest o krok bliżej awansu do jutrzejszego „finału miast”, w którym na zwycięzcę dzisiejszego meczu czekają już Włosi. Wygraną biało-czerwonych i awans do fazy pucharowej United Cup spróbuje przypieczętować Magda Linette, której rywalką będzie Jill Teichmann.