United Cup. Hubert Hurkacz wyprowadza Polskę na prowadzenie!

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz pokonał Aleksandra Bublika w trzecim pojedynku singlowym spotkania Polska vs Kazachstan w ramach rozgrywek United Cup. Było to piąte spotkanie obu panów. Zwycięstwo wrocławianina sprawia, że biało-czerwoni obejmują prowadzenie 2-1 w całym meczu.

Ostatniego dnia starego roku Iga Świątek i Daniel Michalski rozegrali premierowe mecze spotkania przeciwko reprezentacji Kazachstanu. Raszynianka nie dała większy szans Julii Putincewej, a warszawianin postraszył Timofieja Skatowa i stan rywalizacji wynosił 1-1.

Pierwszym polskim tenisistą, który ruszył do gry w 2023 roku był Hubert Hurkacz, czyli pierwsza rakieta naszego kraju. A jego przeciwnikiem był najwyżej notowany zawodnik rywali – Aleksander Bublik. Zgodnie z przewidywaniami Kazach wygrawszy losowanie wybrał serwis. I żaden z gemów serwisowych partii otwarcia nie padł łupem returnującego. Żaden z zawodników nie miał nawet okazji, aby odebrać podanie przeciwnikowi. Pierwszy cień szansy na wygranie seta miał Hubert Hurkacz, który wygrał szósty punkt w tie-breaku i wyszedł na prowadzenie 4-2. Co prawda Bublik wyszedł z opresji i doprowadził do wyrównania 6-6, ale cały czas to Polak dyktował warunki i miał piłki setowe. Wykorzystał piątą z nich i po 51 minutach zakończył seta.

Pod koniec seta tenisista z Kazachstanu nieco się zdenerwował, gdy zepsuł kluczowe piłki. Efektem było wyrzucenie piłki za kort i kara ostrzeżenia jaką otrzymał od sędziego spotkania. Jednak po krótkiej przerwie Bublik wrócił do gry i już w gemie otwarcia przełamał serwis Polaka. Ten gem okazał się kluczowym dla losów całego seta. Co prawda wrocławianin już chwilę po zmianie stron miał okazję, aby odrobić straty. Bublik jednak na to nie pozwolił i do końca seta kontrolował sytuację na korcie, doprowadzając ostatecznie do trzeciej odsłony. W nim kluczowy był ósmy gem, w którym Hurkacz za trzecią szansą przełamał podanie rywala i wyszedł na prowadzenie 5:3, aby po chwili wygrywając cztery punkty z rzędu zakończyć spotkanie.


Wyniki

United Cup. Grupa B.

Polska – Kazachstan 2-1

Hubert Hurkacz – Aleksander Bublik 7:6(8), 4:6, 6:3