United Cup. Linette wytrzymała presję, zadecyduje mikst

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

O losach spotkania pomiędzy Polską i Włochami w „finale miasta” United Cup zadecyduje gra mieszana. Magda Linette w imponującym stylu pokonała Lucię Bronzetti i wyrównała stan rywalizacji na 2:2.

Włoszka od początku starała się grać agresywnie i kończyć akcje na własnych warunkach. Poznanianka nie pozwoliła się jednak zdominować i pewnie wygrała swoje pierwsze dwa gemy serwisowe. W czwartym gemie druga rakieta Polski wypracowała sobie pierwsze okazje na przełamanie. Dwie pierwsze rywalka obroniła, ale przy trzeciej popełniła już błąd z forhandu i Linette odskoczyła na 4:1. Po zmianie stron tenisistka z Półwyspu Apenińskiego dzięki dobry podaniom doprowadziła z 0:40 do równowagi, ale chwilę później popełniła podwójny serwisowy i po raz drugi straciła podanie. Dwie pierwsze piłki setowe Bronzetti obroniła, ale kończącym drive-volleyem z forhandu Polka wypracowała sobie trzecią okazje, którą wykorzystała posyłając doskonałego dropshota.

Podopieczna Agnieszki Radwańskiej i Dawida Celta bardzo dobrze rozpoczęła również drugą odsłonę spotkania. Wygrała siedem pierwszy punktów i odskoczyła na 2:0. Włoska tenisistka przez cały czas starała się być ofensywną stroną, ale zdecydowanie zbyt rzadko była w stanie przebić się przez żelazną defensywę poznanianki. W piątym gemie Bronzetti obroniła dwa „breakpointy”, ale przy trzecim popełniła błąd z backhandu i Linette odskoczyła na 4:1. Druga rakieta Polski wypracowanej powagi już nie wypuściła i zakończyła spotkanie już przy pierwszej piłce meczowej, posyłając niesamowity backhand po linii.

O losach awansu do półfinału United Cup zadecyduje gra mieszana. Biało-Czerwonych będą reprezentować Iga Świątek i Hubert Hurkacz. U Włochów do gry desygnowani są Camilla Rosatello i Lorenzo Musetti.


Wyniki

United Cup. Play-off

Polska – Włochy 2:2

Magda Linette – Lucia Bronzetti 6:1, 6:2

Hubert Hurkacz – Matteo Berrettini 4:6, 6:3, 3:6

Iga Świątek – Martina Trevisan 6:2, 6:4

Daniel Michalski – Lorenzo Musetti 1:6, 1:6