United Cup. Magda Linette pieczętuje polską wygraną nad Kazachstanem

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Magda Linette pokonała Zhibek Kulambayevą w czwartym spotkaniu singlowym meczu między Polską i Kazachstanem w ramach rozgrywek United Cup. Tym samym Polka zapewniła biało-czerwonym zwycięstwo w trwającym dwa dni spotkaniu.

Po sobotnich spotkaniach i wygranej Igi Świątek oraz porażce Daniela Michalskiego biało-czerwoni remisowali z drużyną Kazachstanu 1-1. W noworoczny poranek polskiego czasu jako pierwszy do rywalizacji przystąpił Hubert Hurkacz, który po trwającym ponad dwie godziny spotkaniu uporał się z Aleksandrem Bublikiem i wszystko wskazywało na to, że mecz między Linette i Kulambayevą zdecyduje o tym czy już po singlach Polacy będą pewni końcowego triumfu.

Pierwsza partia spotkania między tenisistkami, które w rankingu dzieli ponad 150 pozycji nie miała większej historii. Poznanianka szybko wyszła na prowadzenie 5:1. Jednak niewymuszone błędy sprawiły, że Kazaszka miała cień nadziei na wygranie jeszcze jednego gema i tej sztuki dokonała w siódmym gemie przy podaniu Linette. Jednak po zmianie stron druga rakieta naszego kraju zakończyła seta nie oddając rywalce nawet punktu. Druga odsłona rozpoczęła się od podwójnego przełamania ze strony Polki, która objęła prowadzenie 3:0. Wówczas gema wygrała Kulambayeva, ale na więcej tego dnia sklasyfikowanej na początku trzeciej setki rankingu WTA tenisistki stać nie było. Kolejne trzy gemy wygrała Linette i tym samym zapewniła Polsce wygraną nad reprezentacją Kazachstanu.


Wyniki

United Cup. Grupa B.

Polska – Kazachstan 3-1

Magda Linette – Zhibek Kulambayeva 6:2 6:1