United Cup. Matteo Berrettini pokonuje Huberta Hurkacza! Włosi o krok od wyeliminowania Polski!

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Matteo Berettini pokonał Huberta Hurkacza w trzecim meczu singlowym „finału miast” United Cup. Tym samym Włosi wychodzą na prowadzenie w całym spotkaniu. Było to trzecie spotkanie obu tenisistów i drugi wygrany pojedynek włoskiego zawodnika. 

Po pierwszych dwóch meczach spotkania Polski i Włoch w których wystąpili Daniel Michalski i Iga Świątek mieliśmy remis 1-1. Jako trzeci na Pat Rafter Arena wyszli Hubert Hurkacz i Matteo Berretini. Było to trzecie spotkanie obu tenisistów, których bilans był remisowy.

Lepiej spotkanie zaczęło się dla finalisty Wimbledonu 2021, który już w gemie otwarcia przełamał podanie Polaka. Co prawda Hurkacz zdołał odrobić stratę, ale kolejny break w dziewiątym gemie, okazał się kluczowy dla losów seta otwarcia. Taki obrót spraw nie podłamał wrocławianina, który od początku drugiej odsłony walczył o odwrócenie losów spotkania. Zostało to nagrodzone w szóstym gemie, w którym uzyskał przewagę przełamania, której nie oddał już do końca i losy zwycięstwa musiał rozstrzygnąć decydujący set. W nim mieliśmy gemy ekspresowe, wygrywane przez serwujących. Jednak w szóstym gemie Hubert Hurkacz się zaciął. Berrettini wypracował sobie dwa break pointy, a przy drugiej błąd popełnił Polak. Tym samym Włoch wyszedł na prowadzenie, które utrzymał już do końca, wyprowadzające na prowadzenie reprezentację Włoch.

O „być albo nie być” reprezentacji Polski w „finale miasta” powalczy Magda Linette. Poznanianka zmierzy się z Lucią Bronzetti.


Wyniki

United Cup. Play-off

Polska – Włochy 1-2

Hubert Hurkacz – Matteo Berrettini 4:6, 6:3, 3:6

Iga Świątek – Martina Trevisan 6:2, 6:4

Daniel Michalski – Lorenzo Musetti 1:6, 1:6