United Cup. Michalski nie dał rady, Kazachstan wyrównuje

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Reprezentacja Polski remisuje z Kazachstanem po pierwszym dniu rywalizacji. Iga Świątek pokonała Julię Putincewą, ale Daniel Michalski nie znalazł sposobu na Timofieja Skatowa.

Pierwsza partia tego spotkania była niezwykle wyrównana i trwała blisko półtorej godziny. Obaj tenisiści grali na bardzo wysokim poziomie i pilnowali własnych serwisów.  Niezwykle emocjonująca była końcówka tej części meczu. W dwunastym gemie Polak w imponującym stylu obronił pięć piłek setowych i doprowadził do tie-breaka. Mistrz Polski bardzo dobrze rozpoczął również tę dodatkową rozgrywkę i wyszedł na prowadzenie 5:2, a później 6:4. Niestety warszawianin dwukrotnie pomylił się z forhandu i nie wykorzystał żadnej z dwóch okazji na objęcie prowadzenia w meczu. Zdołał obronić jeszcze jedną piłkę setową, ale chwilę później Kazach popisał się świetnym forhnadem i zapisał pierwszą partię na swoim koncie.

Niestety w drugiej odsłonie pojedynku z polskiego tenisisty ewidentnie trochę zeszło powietrze. Już w pierwszym gemie stracił podanie. Po zmianie stron od razu mógł odrobić stratę, ale jej nie wykorzystał. Skatow miał szanse wyjść na prowadzenie z podwójnym przełamaniem, ale Michalski obronił dwa „breakpointy” i utrzymał podanie. Niestety im dłużej trwał mecz, tym wyraźniejsza była przewaga reprezentanta Kazachstanu na korcie. W piątym gemie 21-latek przełamał naszego tenisistę do zera, a chwilę później obronił trzy „breakpointy” i odskoczył na 5:1. Wypracowanej przewagi Skatow już nie wypuścił z rąk i po 2 godzinach i 11 minutach gry zakończył spotkania wygrywającym serwisem.

Po pierwszym dniu rywalizacji jest remis 1:1. W niedzielę do walki przystąpią Hubert Hurkacz, który zmierzy się z Aleksandrem Bublikiem oraz Magda Linette, która powalczy z Żibek Kulambajewą. Jeśli po singlach będzie remis 2:2, o losach spotkania zadecyduje gra mieszana, do której zgłoszeni są pary Świątek/Hurkacz oraz Kulambajewa/Bublik.


Wyniki

Grupa B

Polska – Kazachstan 1:1

Pierwszy mecz

Iga Świątek – Julia Putincewa 6:1 6:3

Druga mecz

Daniel Michalski – Timofiej Skatow 6:7(7) 2:6