US Open. 18-latka rozbiła waleczną Hiszpankę

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

W sobotę do najlepszej szesnastki nowojorskiej imprezy w imponującym stylu awansowały Bianca Andreescu i Emma Raducanu. O miejsce w ćwierćfinale powalczy również Maria Sakkari, która wyeliminowała Petrę Kvitovą.

Greczynka w meczu przeciwko Czeszce ani razu nie straciła własnego podanie. O losach pierwszej partii zadecydowało pojedyncze przełamanie, które 26-latka urodzona w Atenach zapisała na swoim koncie w piątym gemie. W drugiej odsłonie meczu Sakkari dwukrotnie odebrała podanie rywalce, na 1:0 i na 6:3 i po godzinie i 21 minutach gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Reprezentantka Grecji zmierzy się teraz z Biancą Andreescu. Mistrzyni US Open z 2019 roku oddała tylko trzy gemy „szczęśliwej przegranej” Greet Minnen.

Jeszcze bardziej bezwzględna dla swojej rywalki była Emma Raducanu. Tenisistka z kwalifikacji rozegrała wspaniałe spotkanie przeciwko Sarze Sorribes Tormo. Waleczna Hiszpanka zdołała urwać wschodzącej gwieździe brytyjskiego tenisa tylko jednego gema.

W czwartej rundzie US Open jest już również Belinda Bencic. Mistrzyni olimpijska w dwóch setach pokonała Jessicę Pegulę i czeka teraz na zwyciężczynię pojedynku Igi Świątek z Anett Kontaveit.