US Open. Australijczycy ponownie najlepsi

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Storm Sanders i John Peers sięgnęli po tytuł mistrzowski w rywalizacji par mieszanych podczas tegorocznego US Open. Dla Sanders to pierwszy tytuł mistrzowski. Z kolei Peers już raz nie miał sobie równych w imprezie wielkoszlemowej, podczas Australian 2017.

Duet z Antypodów po raz pierwszy wystąpił razem w imprezie wielkoszlemowej. W tegorocznym US Open zostali rozstawieni z numerem czwartym, a ich rywalem w meczu mistrzowskim był duet belgijsko-francuski. Tenisiści z Australii mogli się cieszyć z ostatecznego triumfu po niemal 90 minutach walki.

Mecz rozpoczął się niekorzystnie dla późniejszych triumfatorów. W premierowej odsłonie Flipkens i Roger-Vasselin wykorzystali okazję na przełamanie w siódmym gemie, a wypracowanej przewagi nie oddali do końca tej partii. W drugim secie rywalizacja gem za gem trwała do do stanu 5:4. Wówczas przy podaniu Roger-Vaselina Belg i Francuzka przegrali gema i o losach mistrzostwa rozstrzygnął super tie-break. W nim Australijczycy prowadzili 3-0, ale rywale zdołali doprowadzić do wyrównania 6-6. Od tego momentu jednak już głównie Sanders i Peers wygrywali punkty i za pierwszą piłką meczową przypieczętowali swój triumf.

Wygrywając w sobotnim finale, Sanders i Peers powtórzyli nowojorski wynik swych rodaków – Rennae Stubbs i Todda Woodbridge’a – sprzed 21 lat.

Finał gry mieszanej

S. Sanders, J. Peers (Australia, Australia, 4) – K. Flipkens (Belgia) / E. Roger-Vasselin (Francja) 4:6, 6:4, 10-7