US Open. Azarenka na drodze Świątek

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Wiktoria Azarenka będzie rywalką Igi Świątek w sobotnim meczu trzeciej rundy US Open. Juniorska mistrzyni Wimbledonu 2018 walczy o trzeci w karierze awans do czwartej rundy turnieju Wielkiego Szlema.

W pierwszym sezonie seniorskiej kariery pochodząca spod warszawskiego Raszyna Świątek doszła między innymi do czwartej rundy na kortach Rolanda Garrosa. Wynik powtórzyła w tym roku w styczniu w Melbourne. Przed rokiem na Flushing Meadows 19-letnia tenisistka zatrzymała się na drugiej przeciwniczce. W tym roku już poprawiła swój wynik, a w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu spróbuje zrobić kolejny krok.

Jednak o ten będzie niezwykle trudno. Rywalką Świątek w meczu trzeciej rundy będzie Wiktoria Azarenka, dwukrotna mistrzyni turniejów Wielkiego Szlema, była liderka rankingu WTA oraz dwukrotna finalistka US Open.

Spotkanie Polki i Białorusinki odbędzie się na drugim co do ważności korcie kompleksu – Louis Armstrong Stadium. Będzie to czwarty mecz rozgrywany tego dnia na tym korcie od godziny 17 polskiego czasu. Wcześniej odbędzie się tam mecz singlowy pań oraz dwa single panów.