US Open. Azarenka w wielkoszlemowym półfinale po siedmioletniej przerwie

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Wiktoria Azarenka pokonała 6:1, 6:0 Elise Mertens i uzupełniła grono półfinalistek US Open 2020. Kolejną rywalką Białorusinki będzie Serena Williams.

Amerykański szlem to drugi obok Australian Open turniej, w którym tenisistka urodzona w Mińsku odnosi największe sukcesy. To właśnie na kortach Flushing Meadows była liderka rankingu uzyskała dwa z czterech finałów imprez Wielkiego Szlema. W latach 2012-2013 lepsza od dwukrotnej mistrzyni wielkoszlemowej na tym etapie rywalizacji okazywała się Serena Williams.

W czwartek dojdzie do kolejnego pojedynku między tymi zawodniczkami. A wszystko po tym, jak Azarenka w ostatnim tegorocznym ćwierćfinale rywalizacji pań pokonała Elise Mertens. Białorusinka zdominowała rywalkę w każdym elemencie tenisowego rzemiosła i oddała jej tylko jednego gema. Tym samym w pięćdziesiątym wielkoszlemowym występie po raz ósmy zagra o wielkoszlemowy finał.

– Jestem bardzo zadowolona ze swojego dzisiejszego występu. Czuje, że wszystko zagrałam dokładnie tak, jak chciałam. Dodatkowo znajdowałam odpowiedź na każde zagranie mojej przeciwniczki, co przyniosło efekt w postaci szybkiej wygranej – podsumowała wydarzenia na korcie Azarenka, która po raz pierwszy od siedmiu lat wystąpi w turnieju Wielkiego Szlema.

Mimo przegranej w środowym meczu Mertens może tegoroczny występ na nowojorskich kortach zaliczyć do udanych. Belgijka powtórzyła wynik sprzed roku, kiedy to uległa późniejszej triumfatorce – Biance Andreescu.


Wyniki

Ćwierćfinał singla:

Wiktoria Azarenka (Białoruś) – Elise Mertens (Belgia, 16) 6:1, 6:0