US Open. Bezproblemowe otwarcie Igi Świątek

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Iga Świątek pokonała Jasmine Paolini 6:3, 6:0 w meczu pierwszej rundy rywalizacji singlowej. Tym samym Polka już powtórzyła wynik uzyskany na nowojorskich kortach przed dwoma laty, a o wyrównanie najlepszego rezultatu na Flushing Meadows liderka rankingu powalczy ze zwyciężczynią meczu między Sloane Stephens i Greet Minnen.

Po niesamowitej serii spotkań na europejskich kortach wiosną i nieco gorszych występach latem za Oceanem polska dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa rozpoczęła zmagania w US Open. Po raz trzeci do rywalizacji przystąpiła jako liderka rankingu. W Paryżu Polka nie miała sobie równych, a na kortach Wimbledonu pożegnała się z rywalizacją po spotkaniu trzeciej rundy. Czwarty nowojorski występ rozpoczęła od spotkania z Jasmine Paolini.

W pierwszej partii Świątek wykorzystała już pierwszą szansę na przełamanie podania rywalki. Po chwili raszynianka, utrzymując serwis wyszła na prowadzenie 3:1. Jednak był to ostatni gem w tej odsłonie, który zanotowała na swoje konto tenisistka serwująca. Kolejne kończyły się przełamaniami, w których lepsza okazała nasza zawodniczka. Druga odsłona nie miała większej historii. Podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od gema wygranego przez Polkę, Sytuacja przy serwisie Włoszki pozostała bez zmian i po niespełna kwadransie i kolejnym wygranym gemie liderka rankingu prowadziła już 3:0. Kolejne gemy także powędrowały na konto turniejowej jedynki i to Iga Świątek po nieco ponad godzinie rywalizacji, wykorzystując drugą piłkę meczową, zameldowała się w drugiej rundzie US Open.

Spotkanie, które wyłoni kolejną rywalkę dla naszej najlepszej zawodniczki rozpoczęło się zaraz po meczu między Igą Świątek i Jasmine Paolini. Mecz drugiej rundy między liderką rankingu a zwyciężczynią pojedynku między Sloane Stephens i Greet Minnen zostanie rozegrany w czwartek.


Wyniki

Pierwsza runda singla:

Iga Świątek (Polska, 1) – Jasmine Paolini (Włochy) 6:3, 6:0