US Open. Chwalińska zatrzymana

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Maja Chwalińska przegrała 6:4, 1:6, 4:6 z Eliną Awanesjan i pożegnała się z nadziejami na awans do turnieju głównego US Open. Bielszczanka była ostatnią reprezentantką Polski, która mogła powiększyć polskie grono w ostatniej w tym roku lewej Wielkiego Szlema.

W tegorocznych eliminacjach na Flushing Meadows do rywalizacji przystąpiły dwie biało-czerwone. Katarzyna Kawa musiała uznać wyższość już pierwszej rywalki. Z kolei szósta rakieta naszego kraju po przejściu pierwszej rundy, przegrała mecz o wejście do finału kwalifikacji. Chociaż pierwszą partię wygrała. Jej losy rozstrzygnęły się w dziewiątym gemie. To wtedy Polka przełamała podanie rywalki, aby po zmianie stron zakończyć seta. Drugi set zaczął się od prowadzenia Awanesjan, która najpierw obroniła swój serwis, aby następnie przełamać Chwalińską. Co prawda Polki od razu zanotowała przełamanie powrotne, ale kolejne cztery gemy powędrowały do rywalki i było po jeden w setach.

W decydującej odsłonie każda z zawodniczek miała swe szanse, by przechylić szalę na swoją stronę. Pierwsze przełamanie w siódmym gemie zanotowała Awanesjan, ale po chwili Polka wyrównała. Jednak kolejne dwa gemy powędrowały na konto 138. rakiety świata i to ona powalczy w finale kwalifikacji.

Porażka Mai Chwalińskiej oznacza, że w turnieju głównym US Open zobaczymy pięcioro biało-czerwonych: Igę Świątek, Magdę Linette, Magdalenę Fręch, Huberta Hurkacza i Kamila Majchrzaka.

 


Wyniki

Druga runda eliminacji:

Elina Awanesjan – Maja Chwalińska (Polska) 4:6, 6:1, 6:4