Bella Cup

US Open: debliści poznali rywali

/ Michał Jaśniewicz, źródło: usopen.org/własne, foto: usopen.org

W Nowym Jorku rozlosowano drabinki gry podwójnej mężczyzn i kobiet. W US Open wystąpi piątka polskich deblistów: Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski wspólnie, zaś Łukasz Kubot, Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska w parch z obcokrajowcami.

Fyrstenberg i Matkowski zostali rozstawieni w US Open z numerem cztery, a w pierwszej rundzie trafili na duet gospodarzy: braci Christiana oraz Ryana Harrisonów. W przypadku zwycięstwa zagrają w drugiej rundzie z Jonathanem Erlichem i Andy Ramem lub Michaiłem Elginem oraz Denisem Istominem.

Dla Polaków jest to bardzo ważny występ, gdyż bronią punktów za ubiegłoroczny finał. W ostatnim czasie dyspozycja Fyrstenberga i Matkowskiego nie napawa optymizmem. Od triumfu w prestiżowym turnieju na kortach ziemnych w Madrycie (na początku maja) nie doszli w żadnej imprezie dalej niż do ćwierćfinału, a aż sześciokrotnie przegrywali swój pierwszy mecz w turnieju. Pozostaje mieć nadzieje, że Nowy Jork znów okaże się dla naszych deblistów szczęśliwym miejscem.

Łukasz Kubot w US Open zagra w parze z Michaiłem Jużnym, z którym osiągnął w tym roku półfinał na trawiastych kortach w Halle. Rosyjsko-polska para w pierwszej rundzie trafiła na Benjamina Beckera i Jarkko Nieminena, a w przypadku zwycięstwa mogą zagrać następnie z Marcelem Granollersem i Marc’iem Lopezem (nr 6) lub Jeremy Chardym i Martinem Klizanem.

Z numerem piętnaście w rywalizacji kobiet rozstawione zostały Klaudia Jans-Ignacik i Kristina Mladenovic. Polka i Francuzka sprawiły dużą niespodziankę przed dwoma tygodniami, wygrywając turniej Rogers Cup w Montrealu. Rywalizację na kortach Flushing Meadows zaczną od pojedynku ze Szwedkami Sofią Arvidsson i Johanną Larsson. Niestety już w drugiej rundzie „nasza” para może trafić na siostry Serenę i Venus Williams, które zmierza się najpierw z Mallory Brudette i Nicole Gibbson.

Alicja Rosolska po raz pierwszy w karierze zagra w duecie z Jarmilą Gajdosovą. Australijsko-polski debel zmierzy się z Olgą Goworcową i Ałłą Kudriawcewą. W przypadku zwycięstwa w tym meczu, kolejnymi rywalkami będą najprawdopodobniej rozstawione z „jedynką” Liezel Huber i Lisa Raymond, które muszą najpierw pokonać Eleni Daniilidou oraz Casey Dellacquę.

Sprawdź drabinki turnieju deblowego: mężczyzn i kobiet.

Recman