US Open. Dobra forma Rosjan, pewny awans Thiema

/ Tomasz Górski , źródło: własne, foto: AFP

Andriej Rublow i Karen Chaczanow zgodnie po trzysetowych pojedynkach zameldowali się w trzeciej rundzie. Także Dominic Thiem pewnie ograł Sumita Nagala, a wysoką formę cały czas prezentuje Roberto Bautista Agut.

Bardzo dobrze dzień na kortach Flushing Meadows rozpoczęli Rosjanie. W trzech setach Andriej Rublow pokonał Gregoire’a Barrerre’a. Cały mecz trwał dwie godziny. Kilka minut mniej potrzebował Karen Chaczanow, który ograł rodaka Andrieja Kuzniecowa. W następnej rundzie dojdzie do ciekawego pojedynku Chaczanowa z Alexem De Minaurem.

– Czułem się dziś bardzo dobrze – powiedział po meczu Chaczanow. – Od początku byłem nastawiony na walkę i zwycięstwo. Wiedziałem, że muszę to zrobić. Jestem bardzo zadowolony z tego jak się dziś zaprezentowałem – dodał.

A do pełni szczęścia Rosjan potrzeba jeszcze zwycięstwa w sesji wieczornej Daniła Miedwiediewa. Jego rywalem będzie Christopher O’Connell.

Roberto Bautista Agut kontynuuje dobrą dyspozycję. Po turnieju w Cincinnati i minimalnej porażce w półfinale z Dżokoviciem, teraz Hiszpan zameldował się pewnie w trzeciej rundzie. Tylko w drugim secie Miomir Kecmanović był w stanie się przeciwstawić i zapisał go na swoje konto. W pozostałych o jednego breaka lepszy był Bautista Agut. Cały mecz trwał dwie godziny i czterdzieści minut, a zakończył się przy piątym meczbolu. Kolejnym rywalem Hiszpana na pewno będzie Kanadyjczyk – Raonic lub Pospisil.

Mocno musiał namęczyć się Marin Czilić aby pokonać Norberta Gombosa. Chorwat wygrał po czterech setach i równo trzech godzinach rywalizacji. Teraz jego rywalem będzie, rozstawiony z numerem dwa, Dominic Thiem. Austriak bez większych problemów wyrzucił z turnieju Sumita Nagala. Tym samym sprawił sobie znakomity prezent na 27 urodziny.

Tylko dwa i pół seta walczył Casper Ruud z Emilem Ruusuvuorim. Później Fin poddał mecz.

Dominic Thiem (Austria, 2) – Sumit Nagal (Indie) 6:3, 6:3, 6:2

Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 8) – Miomir Kecmanović (Serbia) 6:3, 3:6, 6:3, 6:4

Andriej Rublow (Rosja, 10) – Gregoire Barrere (Francja) 6:2, 6:4, 7:6(4)

Karen Chaczanow (Rosja, 11) – Andriej Kuzniecow (Rosja) 6:3, 6:4, 6:1

Alex De Minaur (Australia, 21) – Richard Gasquet (Fracja) 6:4, 6:3, 6:7(6), 7:5

Casper Ruud (Norwegia, 30) – Emil Ruusuvuori (Finlandia) 6:4, 6:3, 3:2 i krecz

Marin Czilić (Chorwacja, 31) – Norbert Gombos (Słowacja) 6:3, 1:6, 7:6(2), 7:5