US Open: dobry początek polskiego miksta

/ Tomasz Krasoń, źródło: usopen.org, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Klaudia Jans-Ignacik i Mariusz Fyrstenberg awansowali do drugiej rundy mikstowego US Open. Rozstawieni z „ósemką” Polacy pokonali 6:7(6), 6:3, 10-8 Danielę Hantuchovą i Roberta Lindstedta.

O zwycięstwie Polaków przesądziła głównie bardzo dobra postawa we własnych gemach serwisowych. Jans-Ignacik i Fyrstenberg ani razu nie dali się przełamać. W pierwszym secie sami również nie zdołali odebrać podania Słowaczce i Szwedowi, przez co konieczne stało się rozegranie tie breaka. W nim rywale okazali się minimalnie lepsi, triumfując 8-6. Druga odsłona należała już jednak do biało-czerwonych. Nasi dwukrotnie przełamali rywali i wygrali pewnie 6:3. Sukces ten uskrzydlił ich w tie breaku meczowym. Jans-Ignacik i Fyrstenberg okazali się w nim lepsi o dwie piłki, wygrywając ostatecznie 10-8.

W drugiej rundzie rywalami polskiej pary będą Anastasia Rodionova i Jean-Julien Rojer, którzy w pierwszym meczu pokonali 6:2, 7:5 Jie Zheng i Rohana Bopannę.

Przypomnijmy, że wcześniej już do fazy ćwierćfinałowej awansował Marcin Matkowski. Wraz z Czeszką Kvetę Peschke pokonali w drugiej rundzie Galinę Woskobojewą i Daniele Braccialiego.
 


Wyniki

Pierwsza runda miksta:
K. Jans-Ignacik, M. Fyrstenberg (Polska, 8) – D. Hantuchova, R. Lindstedt (Włochy, Szwecja)