US Open. Doskonała skuteczność Miedwiediewa

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Daniił Miedwiediew nie miał większych problemów z awansem do czwartej rundy US Open. Rozstawiony z numerem dwa Rosjanin oddał tylko siedem gemów Pablo Andujarowi. Tym samym trzeci rok z rzędu tenisista z Moskwy znalazł się w gronie szesnastu najlepszych singlistów US Open. Ubiegłorocznego sukcesu nie powtórzy natomiast Andrej Rublow.

Drugi tenisista naszych wschodnich sąsiadów przed dwunastoma miesiącami po raz czwarty w karierze zameldował się w ćwierćfinale imprezy Wielkiego Szlema. Tego wyniku nie powtórzy w tym roku. Jego plany pokrzyżował reprezentant gospodarzy, Frances Tiafoe, który decydującą partię wygrał, oddając rywalowi jedynie gema.

Bardzo dobrze radzi sobie z kolei finalista US Open 2019. Daniił Miedwiediew po tym jak w spotkaniu pierwszej rundy odniósł dwusetne zwycięstwo w spotkaniu głównego cyklu, w meczu 1/16 finału pokonał Pablo Andujara. Tym samym w tegorocznej edycji jego bilans setów wynosi 9:0.

– Rozegrałem dziś bardzo dobre spotkanie. Zawsze dobrze jest wygrywać pojedynki bez straty seta. Po pierwszym secie, którego wygrałem bez straty gema, dwa kolejne były nieco bardziej wyrównane. Zaprezentowaliśmy tenis na przyjemnym poziomie, a kibice mogli zobaczyć wiele długich wymian z głębi kortu – podsumował swój występ Rosjanin, którego kolejnym rywalem będzie Daniel Evans.

Brytyjczyk potrzebował pięciu setów, aby rozprawić się z Alexeiem Popyrinem. Wygrana rozstawionego z numerem „24” jest tym bardziej cenna, że odrabiał straty z 0:2 w setach.

Daniil Miedwiediew (Rosja, 2) – Pablo Andujar (Hiszpania) 6:0, 6:4, 6:3

Frances Tiafoe (USA) – Andrej Rublow (Rosja, 5) 4:6, 6:3, 7:6(6), 4:6, 6:1

Diego Schwartzman (Argentyna, 11) – Alex Molcan (Słowacja) 6:4, 6:3, 6:3

Felix Auger-Aliassime (Kanada, 12) – Roberto Bautista-Agut (Hiszpania, 18) 6:3, 6:4, 4:6, 3:6, 6:3

Peter Gojowczyk (Niemcy) – Henri Laaksonen (Szwajcaria) 3:6, 6:3, 6:1, 6:4

Daniel Evans (Wielka Brytania, 24) – Alexei Popyrin (Australia) 4:6, 3:6, 6:3, 6:4, 7:6(1)

Bottic Van de Zandschulp (Holandia) – Facundo Bagnis (Argentyna) 3:6, 6:0, 6:2, 6:2