US Open. Dżoković nie dotarł na konferencję, ale przeprosił

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Novak Dżoković po tym, jak został zdyskwalifikowany w czasie niedzielnego meczu czwartej rundy, nie wziął udziału w obowiązkowej konferencji prasowej. Opublikował jednak oświadczenie, w którym przeprasza kibiców i arbiter, która ucierpiała w wyniku zdarzenia.

Po jedenastym gemie pierwszej partii meczu między Novakiem Dżokoviciem i Pablem Carreno Bustą Serb trafił piłką arbiter liniową. Został za to zdyskwalifikowany i odebrano mu punkty oraz premię finansową za dotarcie do czwartej rundy. Po meczu lider rankingu nie udał się na obowiązkową konferencję prasową, za co na tenisistę z Belgradu czeka kolejna kara. 17-krotny mistrz Wielkiego Szlema czym prędzej opuścił kompleks Bille Jean Tennis Center.

Na koncie Dżokovicia w mediach społecznościowych pojawiła się jednak wiadomość, w której przeprasza sędzię oraz kibiców, a także odnosi się do całego wydarzenia.

– Cała ta sytuacja sprawia, że jestem smutny i pusty. Sprawdziłem, co z arbiter, i organizatorzy powiedzieli mi, że dzięki Bogu czuje się dobrze. Bardzo mi przykro, że sprawiłem jej taki stres. To było niezamierzone. Bardzo złe. Nie ujawniam jej imienia, aby uszanować jej prywatność. Jeśli chodzi o dyskwalifikację, muszę zebrać się w sobie oraz przepracować swoje rozczarowanie i przekształcić to wszystko w lekcję dla mojego rozwoju i ewolucji jako gracza i człowieka. Przepraszam turniej US Open i wszystkich za moje zachowanie. Jestem bardzo wdzięczny mojemu zespołowi i rodzinie za to, że są dla mnie mocnym wsparciem. A także moim fanom za to, że zawsze są za mną. Dziękuję i przepraszam – możemy przeczytać w wiadomości opublikowanym na instagramowym koncie Serba.

Teraz Novak Dżokovic powróci do Europy, gdzie rozpocznie przygotowania do turniejów na mączce. Tenisista z Belgradu weźmie udział w turnieju w Rzymie, który będzie próbą generalną przed ostatnim tegorocznym turniejem Wielkiego Szlema – Roland Garros. Paryska impreza rozpoczyna się 27 września.

View this post on Instagram

This whole situation has left me really sad and empty. I checked on the lines person and the tournament told me that thank God she is feeling ok. I‘m extremely sorry to have caused her such stress. So unintended. So wrong. I’m not disclosing her name to respect her privacy. As for the disqualification, I need to go back within and work on my disappointment and turn this all into a lesson for my growth and evolution as a player and human being. I apologize to the @usopen tournament and everyone associated for my behavior. I’m very grateful to my team and family for being my rock support, and my fans for always being there with me. Thank you and I’m so sorry. Cela ova situacija me čini zaista tužnim i praznim. Proverio sam kako se oseća linijski sudija, i prema informacijama koje sam dobio, oseća se dobro, hvala Bogu. Njeno ime ne mogu da otkrijem zbog očuvanja njene privatnosti. Jako mi je žao što sam joj naneo takav stres. Nije bilo namerno. Bilo je pogrešno. Želim da ovo neprijatno iskustvo, diskvalifikaciju sa turnira, pretvorim u važnu životnu lekciju, kako bih nastavio da rastem i razvijam se kao čovek, ali i teniser. Izvinjavam se organizatorima US Opena. Veoma sam zahvalan svom timu i porodici što mi pružaju snažnu podršku, kao i mojim navijačima jer su uvek uz mene. Hvala vam i žao mi je. Bio je ovo težak dan za sve.

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on