US Open. Dżoković zdyskwalifikowany

/ Tomasz Górski , źródło: własne, foto: AFP

Niesamowite rzeczy wydarzyły się dziś na kortach Flushing Meadows. Novak Dżoković kończy udział w turnieju przez dyskwalifikację. I to Pablo Carreno Busta zagra w ćwierćfinale.

Tego nikt nie mógł przewidzieć. Czwarta runda i to nie porażka w sportowej rywalizacji, a dyskwalifikacja na korcie. Novak Dżoković prowadził 5:4, miał dodatkowo 40:0. Wówczas Hiszpan obronił trzy setbole przy własnym serwisie. Chwilę później Serb został przełamany w pięciu punktach. Po ostatniej akcji tego gema Nole wyjął piłkę z kieszeni, która mu pozostała i uderzył ją rakietą w kierunku chłopca do podawania piłek. Jednak zrobił to bardzo niefortunnie i trafił w szyje arbiter liniowej. Ta zaczęła się wręcz dusić, na korcie zrobiło się spore zamieszanie. Zobaczcie sami:

Po tym zagraniu kilka rozmów na korcie. Natomiast nie mogło być tutaj innej decyzji niż dyskwalifikacja. I dobrze, że tak się stało bowiem nie może być równych i równiejszych. Oczywiście była złość, ale nie było premedytacji. Jednak wyszło tak, jak widzimy. Jest to nietypowe, ale w taki sposób Novak Dżoković, główny faworyt do wygrania całej imprezy żegna się z Nowym Jorkiem.

W walce o ćwierćfinał Pablo Carreno Busta zagra ze zwycięzcą pojedynku Shapovalov kontra Goffin.

Jako pierwszy w kolejnej rundzie podczas dzisiejszego dnia znalazł się Alexander Zverev. Niemiec pokonał Alejandro Davidovicha Fokinę. Zatem pogromca naszego Huberta Hurkacz już także za burtą.


Wyniki

Czwarta runda singla:

Pablo Carreno Busta (Hiszpania, 20) – Novak Dżoković (Serbia, 1) 6:5 i dyskwalifikacja

Alexander Zverev (Niemcy, 5) – Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) 6:2, 6:2, 6:1