US Open: Errani lepsza we włoskim ćwierćfinale

/ Bartosz Cębrzyna, źródło: własne, foto: AFP

Jeden ze środowych ćwierćfinałów US Open był niewątpliwie nietypowy. Naprzeciw siebie stanęły przyjaciółki, rodaczki, a zarazem deblowe partnerki. We włoskim pojedynku lepsza okazała się Sara Errani, która triumfowała stosunkowo gładko 6:2, 6:4 w starciu z Robertą Vinci.

Ćwierćfinał takiej imprezy ze swoją najlepszą przyjaciółką jest niezwykle trudny. To wymaga wielkiej odporności i wyczucia. Zazwyczaj schodzimy z kortu w takich samych nastrojach i rozmawiamy ze sobą. Tym razem było naprawdę dziwnie – powiedziała Errani.

Obie zawodniczki sprawiły spore niespodzianki we wcześniejszych rundach imprezy na kortach Flushing Meadows. Errani wyeliminowała rozstawioną z numerem sześć Angelique Kerber, zaś Vinci pokonała turniejową "dwójkę", Agnieszkę Radwańską.

To jak do tej pory mój najlepszy rok w życiu. W każdym meczu daję z siebie wszystko. Gdy wychodzę na kort, chcę walczyć o zwycięstwo. Każda kolejna wygrana daje mi więcej pewności siebie i wierzę, że mogę walczyć o jeszcze lepsza rezultaty – dodała Włoszka.

Kolejną rywalką Errani będzie triumfatorka rywalizacji Ana Ivanović i Serena Williams.


Wyniki

Ćwierćfinał singla:
Sara Errani (Włochy, 10) – Roberta Vinci (Włochy, 20) 6:2, 6:4