US Open. Gauff zwycięska w starciu z Linette

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette walczyła do ostatniej piłki, lecz ostatecznie uległa rozstawionej z numerem „21” Cori Gauff w pierwszej rundzie US Open. Reprezentantka gospodarzy wygrała 5:7, 6:3, 6:4.

Pierwszy set pełen był długich, wyrównanych gemów. Obie tenisistki miały szanse na przełamanie podania rywalki, choć więcej okazji wypracowała sobie Amerykanka. To właśnie ona jako pierwsza wykorzystała też jeden z break pointów, gdy Polka popełniła podwójny błąd serwisowy w ósmym gemie. 17-latka nie wytrzymała jednak presji przy stanie 5:3 i tym razem to ona straciła podanie. Przed dziesiątym gemem Magda Linette poprosiła o przerwę medyczną z powodu problemów z lewą stopą. Na szczęście uraz nie przeszkodził naszej reprezentantce w wygraniu kolejnych trzech gemów, a w konsekwencji zapisania pierwszej partii na swoim koncie.

Początek drugiej odsłony również był obiecujący dla Polki. Zaczęła ona bowiem od przełamania podania rywalki i wyjścia na dwugemowe prowadzenie. Przewaga ta została jednak błyskawicznie zniwelowana przez reprezentantkę gospodarzy. Po serii sześciu wygranych gemów z rzędu przez Linette nastąpiła dobra passa Gauff. Od stanu 2:0 w drugim secie dla tenisistki z Poznania, pięć kolejnych gemów powędrowało na konto 17-letniej zawodniczki. Ta seria została przerwana wygranym gemem serwisowym naszej zawodniczki, lecz chwilę później Amerykanka wyserwowala sobie zwycięstwo w drugim secie.

Początek decydującej partii był w pełni kontrolowany przez nastolatkę ze Stanów Zjednoczonych. Gdy jednak wiele wskazywało na to, że Gauff pewnym krokiem zmierza w kierunku wygranej, Polka odrobiła część strat ze stanu 0:4 i na tablicy pojawił się wynik 3:4. W tej odsłonie Amerykanka wytrzymała jednak presję serwując po wygraną i po dwóch godzinach i trzydziestu trzech minutach mogła unieść ręce w geście zwycięstwa.

W drugiej rundzie Cori Gauff spotka się ze Sloane Stephens, która w poniedziałek okazała się minimalnie lepsza od Madison Keys. Jedyną reprezentantką Polski w turnieju kobiet pozostała Iga Świątek, która rozegra mecz 1. rundy przeciwko Jamie Loeb we wtorek około godziny 23 polskiego czasu.


Wyniki

Pierwsza runda singla

Magda Linette (Polska) – Cori Gauff (USA, 21) 7:5, 3:6, 4:6