US Open. Groźna Estonka rywalką Świątek

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

W czwartek do trzeciej rundy nowojorskiej imprezy awansowały Ashleigh Barty, Petra Kvitova i Belinda Bencic. Kolejną rywalkę poznała Iga Świątek.

Reprezentantka Polski o miejsce w następnej fazie zawodów zagra z Anett Konteveit. Estonka w dwóch setach pokonała niespodziewaną finalistkę z Cincinnati Jil Teichmann. Pierwsza rakieta Polski przegrała dwa z trzech dotychczasowych spotkań z 25-latką z Tallina.

Żadnych problemów z odniesieniem kolejnego zwycięstwa w turnieju nie miała Belinda Bencic. Mistrzyni olimpijska oddała tylko cztery gemy Martinie Trevisan i zmierzy się teraz z Jessicą Pegulą. Amerykanka wyrzuciła z zawodów Misaki Doi.

W trzeciej rundzie turnieju zameldowała się również Ashleigh Barty. Pojedynek Australijki z Clarą Tauson miał bardzo podobny przebieg do tego z Wierą Zwonariową. Turniejowa „jedynka” w pierwszym secie nie dała szans rywalce i straciła tylko jednego gema, a w drugim wyszła na prowadzenie 5:3. Mistrzyni Wimbledonu ponownie nie zdołała jednak zamknąć meczu przy tym wyniku i młoda Dunka wyrównała na 5:5. W końcówce liderka światowego rankingu zachowała więcej zimnej krwi i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

To był trudny mecz – przyznała Barty. – Nie było łatwo prowadzić grę, zaufać sobie i uderzać piłkę. Ważne, że udało mi się zareagować, gdy ona odrobiła stratę. Udało mi skoncentrować i przypomnieć sobie, że bycie pasywną nie pozwoli mi wygrać tego meczu.

W trzeciej rundzie interesująco zapowiada się starcie Petry Kvitovej z Maria Sakkari. Czeszka tylko w pierwszym secie miała problemy z pokonaniem Kristyny Pliszkovej, a Greczyna uporała się z Kateriną Sinikovą.

Z turniejem pożegnała się Paula Badosa. Tenisistkę z Półwyspu Iberyjskiego wyeliminowała Warwara Graczewa. Rosjanka w obydwu partiach była lepsza o jedno przełamanie. 21-latka urodzona w Moskwie zmierzy się teraz z Anastazją Pawluczenkową. Finalistka Roland Garros w trzech setach wygrała z Anną Karoliną Schmiedlovą.

O miejsce w najlepszej szesnastce US Open powalczą także Emma Raducano i Sara Sorribes Tormo. Reprezentantka Wielkiej Brytanii pokonała Shaui Zhang, a Hiszpanka oddała tylko cztery gemy Su-Wei Hsieh.

Druga runda singla

Ashleigh Barty (Australia, 1) – Clara Tauson (Dania) 6:1 7:5

Petra Kvitova (Czechy, 10) – Kristyna Pliszkova (Czechy) 7:6(4) 6:2

Belinda Bencic (Szwajcaria, 11) – Martina Trevisan (Włochy) 6:3 6:1

Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 14) – Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) 6:2 5:7 6:2

Maria Sakkari (Grecja, 17) – Katerina Siniakova (Czechy) 6:4 6:2

Jessica Pegula (USA, 23) – Misaki Doi (Japonia) 6:3 6:2

Warwara Graczewa (Rosja) – Paula Badosa (Hiszpania, 24) 6:4 6:4

Anett Kontaveit (Estonia, 28) – Jill Teichmann (Szwajcaria) 6:4 6:1

Sara Sorribes Tormo (Hiszpania) – Su-Wei Hsieh (Tajwan) 6:1 6:3

Emma Raducano (Wlk. Brytania, Q) – Shuai Zhang (Chiny) 6:2 6:4

Greet Minnen (Belgia, LL) – Ludmiła Samsonowa (Rosja) 6:4 6:4