US Open: historyczny wyczyn Bryanów

/ Michał Jaśniewicz, źródło: własne, foto: AFP

Bob i Mike Bryan wygrali w finale US Open z Leanderem Paesem oraz Radkiem Stepankiem 6:3, 6:3, stając się najbardziej utytułowaną parą deblową w historii ery „Open”.

Paes i Stepanek wygrali w tym roku Australian Open, ale w finale nowojorskiej imprezy okazali się bezradni. Faworytom gospodarzy wystarczyło po jednym przełamaniu w każdym z setów.

Amerykanie wykorzystali dwa z aż dwunastu okazji na breaka. Hindus oraz Czech nie mieli zaś w tym pojedynku ani jednej szansy na przełamanie. Spotkanie skończyło się po dziewięćdziesięciu jeden minutach.

Amerykańscy bracia bliźniacy triumfowali w US Open po raz piąty, a w turnieju wielkoszlemowym po raz dwunasty. Bryanowie zostali tym samym duetem, który wygrał wspólnie najwięcej imprez wielkoszlemowych w historii ery „Open”, wyprzedzając w tej klasyfikacji Todda Woodbridge’a oraz Marka Woodforde’a.

Dla Boba i Mike’a Bryan’ów to siódmy wygrany w tym roku turnieju. Wcześniej triumfowali oni m.in. w Igrzyskach Olimpijskich, a także prestiżowych imprezach wToronto oraz Monte Carlo.


Wyniki

Finał debla:
B. Bryan, M. Bryan (USA, 2) – L. Paes, R. Stepanek (Indie, Czechy, 5) 6:3, 6:4