US Open. Jest decyzja ws. Rosjan i Białorusinów

/ Anna Niemiec , źródło: , foto:

Władze Federacji Tenisowej Stanów Zjednoczonych nie poszły w ślady organizatorów Wimbledonu. We wtorek wypuściły oświadczenie, w którym poinformowały, że tenisiści z Rosji i Białorusi zostaną dopuszczeni do rywalizacji w US Open.

Twórz z nami najlepszy magazyn tenisowy, zostań patronem Tenisklubu: https://patronite.pl/Tenisklub!

Reprezentanci tych dwóch krajów będą mogli wystąpić w Nowym Jorku, ale tylko pod neutralną flagą. – Razem z innymi Wielkimi Szlemami, ITF, ATP, WTA wciąż zdecydowanie potępiamy niesprowokowaną i nieusprawiedliwioną inwazję Rosji na Ukrainę. Razem z tymi organizacjami popieramy dyskwalifikację Rosji i Białorusi z międzynarodowych drużynowych rozgrywek oraz nakaz gry indywidualnych zawodników pod neutralną flagą w innych turniejach. Wiemy, że wszystkie organizacje muszą sobie radzić z różnymi okolicznościami. One mają wpływ na podejmowane decyzje. Biorąc pod uwagę wszystkie, z którymi musieliśmy się zmierzyć, postanowiliśmy, że dopuścimy wszystkich indywidualnych sportowców do rywalizacji bez względy na narodowość – wyjaśnili organizatorzy US Open.

W dalszej części oświadczenie władze USTA zapewniły, że we współpracy z WTA i ATP będą chciały wykorzystać nowojorską imprezę jako platformę do pomocy humanitarnej i finansowej Ukrainie.