US Open. Jubileusz Tsitsipasa

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Stefanos Tsitsipas pokonał Adriana Mannarino i zameldował się w trzeciej rundzie US Open 2021. Zachowanie Grek tym razem nie spodobało się kibicom, którzy zasiedli na trybunach Artur Ashe Stadium.

Trzeci tenisista świata prezentuje ostatnio bardzo dobrą formę. Jednak jego zachowanie niejednokrotnie nie spotyka się ze zrozumieniem kibiców, jak i rywali. Niedawno zachowanie Greka, który wyszedł na przerwę toaletową, skomentowali Alexander Zverev czy Andy Murray. Podczas turnieju w Nowym Jorku trzeci tenisista świata też korzysta z przerw toaletowych. Spada na niego coraz większa krytyka, jednak to nie przeszkadza mu w wygrywaniu. W środowy wieczór pokonał w czterech setach Adriana Mannarino i po raz 50. wygrał pojedynek tenisowy w tym sezonie. Ponieważ rozgrywano go na głównej arenie, nie przeszkodził mu padający w Nowym Jorku deszcz.

– Słyszałem, że pada. W pierwszej chwili myślałem, że to kibice w dalszych rzędach zajmujący miejsca. Jednak starałem się skoncentrować na grze i odniosłem zwycięstwo. Kolejny raz zainteresowanie wywołała moja przerwa toaletowa. Jednak przecież nie robię niczego niezgodne z przepisami, więc nie ma tematu – skomentował wydarzenia na korcie centralnym finalista Roland Garros 2021. Tym razem, Tsitsipas udał się do szatni po przegraniu trzeciego seta. Przerwa trwała ponad osiem minut.

Późno swą potyczkę zakończyli również Diego Schwartzman i Kevin Anderson. Argentyńczyk i reprezentant RPA pierwotnie grali na Louis Armstrong Stadium. Na zadaszony kort dostawała się jednak woda… Organizatorzy przenieśli więc pojedynek na Artura Ashe Stadium. Lepiej w nowych okolicznościach odnalazł się zawodnik z Ameryki Południowej, który zakończył zmagania w trzech setach.

Druga runda:

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 3) – Adrian Mannarino (Francja) 6:3, 6:4, 6:7(4), 6:0

Diego Schwartzman (Argentyna, 11) – Kevin Anderson (RPA) 7:6(4), 6:4, 6:3

Felix Auger-Aliassime (Kanada, 12) – Bernardo Zapata Miralles (Hiszpania) 7:6(5), 6:3, 6:2

Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 18) – Emil Ruusuvuori (Finlandia) 6:1, 6:3, 6:2

Frances Tiafoe (USA) – Guido Pella (Argentyna) 6:1, 6:2, 7:5

Facundo Bagnis (Argentyna) – Marco Trungelliti (Włochy) 7:6(4), 4:6, 6:3, 6:3