US Open. Juniorzy ze zmiennym szczęściem

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: LOTOS PZT Polish Tour

W niedzielę w Nowym Jorku rozpoczęły się turnieje główne juniorów i juniorek. W turnieju pozostają wciąż Martyn Pawelski i Olaf Pieczkowski. Niestety porażki ponieśli Borys Zgoła i Malwina Rowińska.

Rozstawiony z „10” Martyn Pawelski, który grał w półfinale tegorocznego Roland Garros, ma za sobą trudną przeprawę w pierwszej rundzie. Jego rywalem był Togan Tokac – kwalifikant z Turcji. Niżej notowany zawodnik długo stawiał się naszemu reprezentantowi. W pierwszej partii Pawelski potrzebował tiebreaka do korzystnego rozstrzygnięcia. Drugą wygrał Turek. Dopiero w decydującym secie wyraźna była już dominacja Polaka, który przegrał tylko jednego gema. W kolejnym meczu zagra z Amerykaninem Alexem Michelsenem. Łatwiejszy mecz ma za sobą Olaf Pieczkowski. Rywalizował on z grającym dzięki „dzikiej karcie” Amerykaninem Alexandem Razeghim. Polak wygrał bardzo pewnie – 6:4, 6:2. Teraz czeka go mecz z rozstawionym z „2” Belgiem Gillesem-Arnaudem Bailly’m.

Niestety w ślady rodaków nie poszli Borys Zgoła i Malwina Rowińska, ale trzeba też przyznać, że mieli wymagających rywali. Zgoła, który przeszedł kwalifikacje, grał z rozstawionym z „16” reprezentantem gospodarzy Michaelem Zhengiem. Przegrał 4:6, 4:6. Jeszcze szybciej z turniejem pożegnała się Rowińska, której rywalką była rozstawiona z „5” Argentynka Solara Sierra. W obydwu setach Polka wygrała tylko dwa gemy.


Wyniki

I runda chłopców

Martyn Pawelski (Polska, 10) – Togan Tokac (Turcja, Q) 7:6(3), 4:6, 6:1

Olaf Pieczkowski (Polska) – Alexander Razeghi (Stany Zjednoczone, WC) 6:4, 6:2

Michael Zheng (Stany Zjednoczone, 16) – Borys Zgoła (Polska, Q) 6:4, 6:4

I runda dziewcząt

Solana Sierra (Argentyna, 5) – Malwina Rowińska (Polska) 6:2, 6:2