US Open. Kaśnikowski pokonał reprezentanta gospodarzy

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Maks Kaśnikowski zameldował się w 1/8 finału juniorskiego US Open. W pierwszej rundzie nasz 18-letni reprezentant miał ,,wolny los”, a w drugiej pokonał 4:6, 6:0, 7:6(4) rok młodszego Ethana Quinna ze Stanów Zjednoczonych.

Występ w Nowym Jorku to dla Kaśnikowskiego ostatni wielkoszlemowy start w kategorii do lat 18. Zmagania w grze pojedynczej rozpoczął od zwycięstwa 4:6, 6:0, 7:6(4) nad Amerykaninem Ethanem Quinnem. W tie-breaku Polak przegrywał 1-3, ale ostatnie słowo należało do niego. Z ostatnich siedmiu punktów wygrał aż sześć.

Mimo że Kaśnikowski odniósł pierwsze zwycięstwo, to jest już w trzeciej rundzie. Wszystko dzięki przywilejowi wynikającemu z rozstawienia. Zawodnicy z numerem przy nazwisku mieli w pierwszej rundzie ,,wolny los”, a Kaśnikowski w Nowym Jorku gra z ,,15″.

Kolejnym rywalem naszego reprezentanta będzie juniorski mistrz Wimlbedonu, Samir Banerjee. Do spotkania dojdzie w środę. Tego dnia Kaśnikowski najprawdopodobniej rozegra też mecz 1/8 finału deba razem z Aleksandrem Orlikowskim. Rywalami biało-czerwonych będą Francuzi Sean Cuenin i Sascha Gueymard Wayenburg.


Wyniki

Druga runda:

Maks Kaśnikowski (Polska, 15) – Ethan Quinn (USA) 4:6, 6:0, 7:6(4)