US Open. Kerber wyjaśniła nieobecność, powód nie mógł być lepszy

/ Anna Niemiec , źródło: własne/instagram, foto: AFP

Angelique Kerber nie wystąpi w tegorocznej edycji US Open. Była liderka światowego rankingu ogłosiła w mediach społecznościowych, że spodziewa się narodzin pierwszego dziecka.

Bardzo chciałam zagrać w Nowym Jorku, ale stwierdziłam, że gra dwóch na jednego byłaby jednak nie fair – rozpoczęła swój wpis leworęczna tenisistka, która ostatni mecz rozegrała w trzeciej rundzie Wimbledonu. – Przez następne miesiące zrobię sobie przerwę od podróżowania po świecie jako zawodowa tenisistka, ale powód mojej nieobecności nie mógłby być lepszy.

Niemiecka tenisistka w poprzednich latach osiągała w US Open wspaniałe rezultaty. W 2011 roku jako nierozstawiona tenisistka dotarła do półfinału, a pięć lat później zwyciężyła w całym turnieju, dzięki czemu została liderką światowego rankingu. – Nowy Jork zawsze był punktem zwrotnym w mojej karierze i mam wrażenie, że tak samo jest tym razem. US Open zawsze będzie miało szczególnie miejsce w moim sercu. Żałuję, że nie mogłam się pożegnać z Wami na korcie, zanim na dłuższy czas opuszczę tour.

Niemieckie media podają, że Angelique Kerber nie zamierza jeszcze kończyć kariery. Tenisistka mieszkająca w Puszczykowie planuje wrócić do rywalizacji na Igrzyska Olimpijskiego w 2024 roku w Paryżu. Ojcem dziecka jest chłopak trzykrotnej mistrzynie wielkoszlemowej, Franco Bianco, przedsiębiorca z Frankfurtu.