US Open. Kolejny deblowy sukces! Hurkacz i Walków ograli dwukrotnych mistrzów wielkoszlemowych

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Po niespodziewanym zwycięstwie Magdy Linette i Bernardy Pery byliśmy świadkami kolejnego zaskakującego, ale jakże pozytywnego, rozstrzygnięcia. Hubert Hurkacz i Szymon Walków pokonali dwukrotnych mistrzów wielkoszlemowych Roberta Faraha i Juana Sebastiana Cabala 6:3, 6:7(2), 6:3.

Najpierw Magda Linette i Bernarda Pera wygrały z trzykrotnymi mistrzyniami turniejów wielkoszlemowych, w tym tegorocznego Roland Garros. Następnie przyszedł kolejny wielki sukces w grze podwójnej, tym razem jednak w starciu mężczyzn. Hubert Hurkacz i Szymon Walków pokonali mistrzów Wimbledonu i US Open z 2019 roku!

Każdy z setów był bardzo zacięty, ale Polacy świetnie rozgrywali końcówki setów. W partii otwarcia uzyskali przewagę, dzięki zdobytemu przełamaniu w ósmym gemie. To dało prowadzenie 1:0, ale do zwycięstwa wciąż brakowało jeszcze jednego, ale dużego kroku.

On mógł nastąpić w drugim secie, ale w tiebreaku rywale pokazali, jakimi możliwościami dysponują. Na szczęście trzecia partia miała podobny przebieg jak pierwszy. Kluczowy ponownie okazał się ósmy gem. W decydującym momencie Farah stracił swój serwis, co okazało się fatalne dla Kolumbijczyków w skutkach, ale co najważniejsze, Polakom dało ogromną szansę na zwycięstwo. I tak się właśnie stało! Spotkanie zakończył volley z forhendu i wielki triumf stał się faktem.

Mecz stał na wysokim poziomie. Zarówno Polacy, jak i Kolumbijczycy zakończyli mecz, mając o trzydzieści więcej uderzeń kończących od niewymuszonych błędów. Nasza para dwukrotnie zdołała przełamać rywali, nie tracąc przy tym ani jednego gema przy własnym podaniu. W kolejnej rundzie rywalami naszych tenisistów będą Australijczycy Matthew Ebden i Max Purcell.

Niestety gorszy występ zaliczyli Łukasz Kubot i Marcelo Melo. Rozstawiona z „dziewiątką” polsko-brazylijska para musiała uznać wyższość Amerykanów Huntera Reese’a i Evana Kinga, którzy w tegorocznym US Open występują dzięki otrzymanej dzikiej karcie. Spotkanie zakończyło się w dwóch setach i można je zaliczyć do przykrych niespodzianek.


Wyniki

Pierwsza runda debla:

Hubert Hurkacz, Szymon Walków (Polska) – Juan Sebastian Cabal, Robert Farah (Kolumbia, 5) 6:3, 6:7(2), 6:3