US Open. Kolejny dobry mecz Świątek, mistrzyni z 2017 roku odprawiona

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek bez większych problemów awansowała do trzeciej rundy nowojorskiej imprezy. W czwartek Polka w dobrym stylu pokonała Sloane Stephens.

Liderka światowego rankingu z Amerykanką zmierzyła się tuż przed US Open w drugiej rundzie w Cincinnati. 21-latka urodzona w Raszynie pokonała wtedy rywalkę, ale było to bardzo wyrównane spotkanie. Świątek dobrze rozpoczęła starcie na korcie im. Arthura Ashe’a. Pewnie utrzymała swoje podanie, a po zmianie stron przełamała serwis rywalki. W trzecim gemie raszynianka popełniła jednak kilka prostych błędów i Amerykanka błyskawicznie odrobiła stratę. W czwartym gemie faworytka gospodarzy obroniła trzy „breakpointy”, ale przy czwartym popełniła podwójny błąd serwisowy i ponownie straciła podanie. Tym razem podopieczna Tomasza Wiktorowskiego poparła to wygranym własnym gemem serwisowym i odskoczyła na 4:1. W szóstym gemie Świątek wypracowała sobie kolejne dwie okazje na przełamanie, ale tym razem mistrzyni US Open z 2017 roku zdołała się wybronić. Stephens straty „breaka” nie zdołała jednak już obronić i po 38 minutach turniejowa „jedynka” wykorzystała pierwszą piłkę setową.

Pierwsza rakieta Polski bardzo dobrze rozpoczęła drugą odsłonę spotkania i odskoczyła na 3:0 z podwójnym przełamaniem. W czwartym gemie młodsza rodaczka sióstr Williams miała szansę, żeby odrobić część strat, ale jej nie wykorzystała. Świątek w końcówce spotkania grała bardzo pewnie. Nie dała przeciwniczce żadnych szans na odrobienie strat i po 74 minuta gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Iga Świątek o miejsce w najlepszej szesnastce turnieju zmierzy się z Lauren Davis. Amerykanka w trzech setach pokonała Jekaterinę Alexandrową.