US Open. Koniec turnieju dla Hurkacza

Po słabym wyniku na Wimbledonie, Hubert Hurkacz ponownie kończy wielkoszlemową rywalizację na wczesnym etapie turnieju. W meczu 2. rundy Ilja Iwaszka pokonał naszego reprezentanta 6:4, 4:6, 7:6(5), 6:3.

Zawodnicy rozpoczęli spotkanie w dobrej dyspozycji serwisowej. Pierwsze szanse na przełamanie miał Polak w szóstym gemie, ale rywal obronił się przy siatce i wyrównał stan meczu na 3:3. Jak się okazało, był to ostatni break-point Hurkacza w tym secie. Dalsza część rozgrywki należała do Iwaszki, który zdobył przełamanie w kolejnym gemie i  pewnie dowiózł prowadzenie do końca partii.

W drugim secie serwis Hurkacza był całkowicie poza zasięgiem rywala. Polak wygrał 93% piłek po pierwszym podaniu i oddał rywalowi zaledwie cztery punkty w swoich gemach serwisowych. Iwaszka z kolei miał problemy w końcówce seta i bronił brak-pointów w ósmym, a później w dziesiątym gemie, gdzie Polak dopiął swego i wygrał 6:4.

Przerwa toaletowa po drugim secie najwyraźniej wytrąciła Hurkacza z rytmu. Po powrocie na kort rozpoczął trzecią partę od prostych błędów i utraty podania. W szóstym gemie udało się jednak wyrównać po dobrej akcji ze smeczem pieczętującym wyrównanie na 3:3. Iwaszka miał piłkę na kolejne przełamanie w jedenastym gamie, ale na szczęście dla Polaka, popełnił błąd w sytuacji do skończenia. Polak z trudem się obronił, ale ostatecznie przegrał w tie-breaku do pięciu.

Zmotywowany wygranym trzecim setem Iwaszka podniósł swój poziom gry i szybko wyszedł na prowadzenie 3:0 w czwartej partii. Polak do końca meczu nie miał już szans na przełamanie powrotne i ostatecznie przegrał 3:6. W spotkaniu błędy przeważały na piłkami wygrywanymi bezpośrednio. Hurkacz kończył rywalizację z bilansem 41:59, a jego rywal 33:53. Pomimo że Polak w całym meczu wygrał o jeden punkt więcej (132:131), to jednak Iwaszka wygrał więcej kluczowych piłek.