US Open: korzystne losowanie Polaków

/ Tomasz Krasoń , źródło: usopen.org/własne, foto: usopen.org

W pierwszej rundzie Łukasz Kubot zagra z Argentyńczykie Leonardo Mayerem, a Jerzy Janowicz z amerykańskim juniorem Dennisem Novikovem. Losowanie Polaków można więc uznać za udane.

Polacy jako nierozstawieni uczestnicy US Open już w pierwszej rundzie mogli trafić na największe gwiazdy turnieju. Udało im się jednak ominąć nie tylko Federera i Djokovicia, ale także całą szeroką czołówkę męskiego touru.

Łukasz Kubot zmierzy się z zajmującym 63. miejsce w rankingu ATP Leonardo Mayerem. 25-latek z Buenos Aires to specjalista od gry na kortach ziemnych – w Wielkim Szlemie najlepsze wyniki osiągał w Roland Garros. W Nowym Jorku tylko raz przeszedł pierwszą rundę, a miało to miejsce 3 lata temu. W razie ewentualnego zwycięstwa na 30-letniego Polaka w drugiej rundzie czekać będzie lepszy z pary Tommy Robredo i Andreas Seppi.

O dużym szczęściu mówić może Jerzy Janowicz. Debiutujący w turnieju głównym na kortach Flushing Meadows Polak zagra bowiem z Dennisem Novikovem. 18-letni Amerykanin dotychczas grał głównie w gronie juniorów, a miejsce w drabince zawdzięcza przyznanej przez organizatorów „dzikiej” karcie. W rankingu ATP Novikov zajmuje 1099. miejsce. W drugiej rundzie Janowicz może się zmierzyć albo z Julienem Benneteau albo z Olivierem Rochusem.
 


Wyniki

Pary pierwszej rundy singla:
Łukasz Kubot (Polska) – Leonardo Mayer (Argentyna)
Jerzy Janowicz (Polska) – Dennis Novikov (USA, WC)