US Open. Krótka przygoda Fręch

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch odpadła w pierwszej rundzie nowojorskiej imprezy. W poniedziałek Polka nie miała zbyt wiele do powiedzenie w pojedynku z Rebeccą Marino.

W pierwszym secie wyrównana walka toczyła się tylko do wyniku 2:2. Później kontrolę nad przebiegiem gry przejęła Kanadyjka. Tenisistka z Ameryki Północnej bardzo dobrze serwowała i dyktowała warunki z linii końcowej mocnym, płaskim forhandem. Łodzianka grała zbyt pasywnie i nie była w stanie zmusić rywalki do biegania. Zawodniczka z Kraju Klonowego Liścia wygrała cztery kolejne gemy i pewnie objęła prowadzenie w meczu.

Podopieczna Andrzeja Kobierskiego lepiej rozpoczęła drugą odsłonę spotkania. Już w pierwszym gemie odebrała podanie rywalce i przewagę przełamania utrzymywała do wyniku 3:1. Od tego momentu do głosu ponownie doszła jednak Marino, która wygrała pięć gemów z rzędu i po 68 minutach gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Rebecca Marino w poniedziałek po raz pierwszy w karierze znalazła sposób na pokonanie Polki. Polka wygrała ich dwa poprzednie pojedynki. Kanadyjka o miejsce w trzeciej rundzie zagra z sensacyjną pogromczynią Simony Halep, Darią Singur. Więcej o tym meczu można przeczytać TUTAJ.