US Open. Krótka przygoda Hurkacza

/ Tomasz Górski , źródło: własne, foto: AFP

Już na drugiej rundzie zmagania na kortach Flushing Meadows zakończył Hubert Hurkacz. Polak przegrał dziś z Alejandro Davidovichem Fokiną 4:6, 6:1, 2:6, 2:6. I to Hiszpan zagra w kolejnej rundzie z Cameronem Norrie lub Federico Corią.

W dzisiejszej walce o trzecią rundę doszło to premierowego pojedynku Huberta Hurkacz i Alejandro Davidovicha Fokiny. Spotkanie rozpoczęło się od bardzo wyrównanego gema i sprawdzianu dla Hubiego. Polak przegrywał 15:40 ale wyszedł z tej sytuacji obronną ręką. Podobnie było w trzecim gemie, ale podczas piątego już ta sztuka się nie udała. Davidovich Fokina przełamał tenisistę z Wrocławia. Jak się później okazało był to kluczowy moment premierowej partii bowiem w końcówce obaj zawodnicy pewnie wygrywali swoje podania.

Drugiego seta Hurkacz zaczął od pewnego serwisu. Przy returnie miał break pointy ale tym razem skuteczny był Davidovich Fokina w obronie. Minęło kilka minut a Polak doczekał się kolejnych szans i udało się wyjść na prowadzenie 3:1. Co ważne potwierdził przewagę serwisami. Hiszpan zaczął popełniać coraz więcej błędów. W szóstym gemie kolejne przełamanie w wykonaniu Polaka i to w czterech punktach. Drugi set był jednostronną dominacją Hurkacza i zakończył się po 33. minutach.

Kolejna partia była ponownie wyrównana. I co istotne dla spotkaniu, zawodnik z okolic Malagi wrócił do lepszej dyspozycji. Potwierdził to w szóstym gemie, kiedy wywalczył breaka. Solidnie wyglądały jego serwisy. Nakręcał się z każdą minutą, męczył Polaka częstą mieszanką zagrań skrót-lob.  Na koniec jeszcze dorzucił drugie przełamanie i wyszedł na prowadzenie w meczu.

Davidovich Fokina kontynuował swoją grę także w czwartym secie. Polak bardzo szybko stracił serwis i co gorsze wyglądał dużo słabiej fizycznie. Kilka minut i było już 0:3. Na korcie pojawił się także fizjoterapeuta, który pomógł Hurkaczowi. Tenisiście z Wrocławia dokuczał ból prawej ręki. W dalszej części udało się Polakowi wygrać już tylko 2 gemy. Cały mecz trwał dwie godziny i czterdzieści pięć minut. A na koniec to zawodnik z Hiszpanii mógł cieszyć się ze zwycięstwa i dużego sukcesu.

Polak kończy swoją przygodę z US Open i teraz przed nim lot do Europy i udział w turniejach na mączce, które będą przygotowywały do Roland Garros. Natomiast Alejandro Davidovich Fokina w następnej rundzie zagra z Cameronem Norrie lub Federico Corią.

Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania)  – Hubert Hurkacz (Polska, 24) 6:4, 1:6, 6:2, 6:2