Wilson

US Open: Kubot i Jużnyj przegrali deblowy maraton

/ Michał Jaśniewicz, źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Michaił Jużnyj po ponad trzech godzinach walki przegrali w II rundzie US Open z Marcelem Granollersem i Marc’iem Lopezem 5:7, 7:6(7), 6:7(4).

Polsko-rosyjski duet w pojedynku z rozstawionymi z numerem sześć Hiszpanami tanio skóry nie sprzedał, ale niestety szali zwycięstwa nie zdołał przechylić na swoją korzyść.

Każdy z trzech setów trwał ponad godzinę. W pierwsze partii Hiszpanie wywalczyli przełamanie w jedenastym gemie, by następnie przypieczętować zwycięstwo własnym podaniem.

Ogromną dramaturgię miał set drugi. Granollers i Lopez szybko zdobyli breaka i prowadzili 3:1. „Nasza” para zdołała odrobić straty i doszło do tie breaka. W tym Kubot i Jużnyj prowadzili już 6:4. Hiszpanie wygrali trzy kolejne punkty i mieli meczbola przy własnym podaniu, ale następnie ównież przegrali trzy piłki z rzędu i stan meczu się wyrównał.

W pierwszym gemie decydującej partii polsko-rosyjska para nie wykorzystała czterech break pointów. Ostatecznie ponownie doszło do tie breaka, którego tym razem wygrali Granollers i Lopez 7-4. Mecz trwał trzy godziny oraz siedemnaście minut.

Druga runda debla:
M. Granollers, M. Lopez (Hiszpania, 6) – Ł. Kubot, M. Jużnyj (Polska, Rosja) 7:5, 6:7(7), 7:6(4)