US Open. Kubot i Melo poznali przeciwników

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot to jedyny polski deblista, który wystąpi w rozpoczynającym się dzisiaj US Open. Nasz reprezentant połączyły siły ze swoim stałym partnerem, Marcelo Melo. Polsko-brazylijska para została rozstawiona z numerem dwa. 

Ze względu na pandemię koronawirusa organizatorzy US Open zmuszeni zostali do ograniczenia liczby startujących. W konsekwencji drabinki deblowe są o połowę mniejsze niż do tej pory. W turnieju męskim i kobiecym wystartują po 32 pary. Jedynym Polakiem na starcie jest Łukasz Kubot. Przypomnijmy, że tenisista z Bolesławca przed dwoma laty był bardzo bliski zwycięstwa w US Open. Razem z Marcelo Melo dotarł do finału. Tym razem znów stworzy duet z 36-latkiem z Belo Horizonte.

Kubot i Melo zostali rozstawieni z numerem dwa. Wyżej od nich notowani są tylko Kolumbijczycy Juan Sebastian Cabal i Robert Farah. Do grona faworytów zaliczani są również rozstawieni z numerem trzy mistrzowie Australian Open – Brytyjczyk Joe Salisbury i Amerykanin Rajeev Ram.

Pierwszymi rywalami Kubota i Melo będą Belgowie Sander Gille i Joran Vliegen, plasujący się aktualnie w czwartej i piątej dziesiątce deblowego rankingu. To zgrana para, która w zeszłym roku wygrała wspólnie trzy turnieje rangi ATP 250. W największych imprezach do tej pory furory jednak nie robili. Gille ani razu nie dotarł dalej niż do 2. rundy, Vliegen raz był w ćwierćfinale.

Debliści przystąpią do rywalizacji w środę. Nie wiadomo jeszcze, czy akurat na ten dzień zostanie zaplanowane spotkanie z udziałem polsko-brazylijskiej pary. Możliwe, że Kubot i Melo pierwszy mecz rozegrają dopiero w czwartek. Nieznany jest również kort, na którym zagrają oraz godzina rozpoczęcia meczu.

Rozlosowano również drabinkę debla kobiet. To konkurencja pozbawiona polskich akcentów. Z numerem jeden zostały rozstawione Węgierka Timea Babosz i Francuzka Kristina Mladenovic. Tytułu będą bronić Elise Mertens i Aryna Sabalenka.