US Open. Kyrgios i Ostapenko na liście nieobecnych

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Nick Kyrgios i Jelena Ostapenko to kolejni tenisiści, którzy nie wystąpią w tegorocznym US Open. Tym samym wydłuża się lista nieobecnych nowojorskiego szlema, który odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 13 września. 

Przed kilkoma dniami ze startu w amerykańskiej lewie Wielkiego Szlema zrezygnowała Ashleigh Barty. Bliska podjęcia decyzji o rezygnacji z występu jest też Belinda Bencic. Obie tenisistki tłumaczą swoje postępowanie zbyt dużym ryzykiem związanym z podróżą do Stanów Zjednoczonych. Podobne stanowisko przedstawiła mistrzyni Roland Garros 2017, Jelena Ostapenko.

Nieco inaczej do tematu podchodzi drugi tenisista Australii w rankingu ATP, Nick Kyrgios. – Nie zagram w tym roku w US Open. Jestem tym głęboko zasmucony, że nie wystąpię na jednej z największych sportowych aren, Arthur Ashe Stadium. Robię to dla ludzi, dla moich rodaków z Australii, dla tysięcy Amerykanów, którzy stracili życie, robię to dla was wszystkich. To moja decyzja i takie są moje powody – możemy usłyszeć w materiale wideo opublikowanym przez australijskiego tenisistę.

Mimo rezygnacji z występów w Nowym Jorku, zarówno Ostapenko jak i Kyrgios nie stracą punktów za ubiegłoroczny występ. To za sprawą zmian, jakie na początku lipca wprowadziły organizacje zarządzające rozgrywkami kobiet i mężczyzn. Na ich mocy zawodniczki i zawodnicy zachowują uzyskane punkty w okresie marzec 2019 – grudzień 2020.