US Open. Linette zdała pierwszy test

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette awansowała do drugiej rundy nowojorskiej imprezy. Polka, pomimo problemów w drugim secie, pokonała Maddison Inglis.

Australijka nerwowo rozpoczęła spotkanie i popełniała sporo prostych błędów. Nasza reprezentantka wygrała siedem pierwszych punktów w meczu, dzięki czemu szybko odskoczyła na 3:0. W czwartym gemie tenisistka z Antypodów zdołała utrzymać podanie, ale na więcej poznanianka już jej nie pozwoliła i szybko zapisała pierwszego seta na swoim koncie

Linette dobrze rozpoczęła również drugą odsłonę spotkania. Już w pierwszym gemie odebrała podanie rywalce, dzięki czemu wyszła na prowadzenie 2:0. Później Polce uciekła trochę koncentracja. Inglis to wykorzystała i wygrała trzy gemy z rzędu. 28-latka z Wielkopolski zdołała przerwać dobrą serię rywalki, ale niżej sklasyfikowana z tenisistek uwierzyła we własne możliwości, zaczęła grać zdecydowanie agresywniej i stawiać Linette coraz trudniejsze warunki. Prowadząc 5:4, tenisistka z Perth przełamała przeciwniczkę do zera i niespodziewanie wyrównała stan rywalizacji.

Reprezentantka Biało-Czerwonych z animuszem rozpoczęła decydującą odsłonę meczu. Od początku starała się grać agresywnie i nie dopuścić do tego, żeby Australijka przejęła kontrolę nad przebiegiem gry, tak jak miało to miejsce w końcówce drugiego seta. Przyniosło to efekt w postaci „breaka” w pierwszym i siódmym gemie. Inglis z wyniku 2:5 doprowadziła do 4:5, ale w dziesiątym gemie Linette wykorzystała drugą piłkę meczową i po 2 godzinach i 7 minutach gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Nasza najwyżej sklasyfikowana tenisistka w drugiej rundzie zmierzy się z Danką Kovinić.