US Open. Lista nieobecnych coraz dłuższa

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.instagram.com/www.usopen.org, foto: AFP

Swietłana Kuzniecowa i Barbora Strycova to kolejne tenisistki, które zrezygnowały z występu w tegorocznym US Open. Powodem nieobecności są obawy związane z panującą na świecie pandemią COVID-19.

Co prawda rywalizacja głównego cyklu u pań została wznowiona wraz z początkiem sierpnia, jednak nie wszystkie zawodniczki są chętnie, aby powrócić do gry. Wydłuża się lista nieobecnych podczas pierwszego po przerwie turnieju Wielkiego Szlema. Z rywalizacji w US Open już wcześniej zrezygnowały m.in.: Ashleigh Barty, Elina Switolina czy Kiki Bertens. Kolejnymi zawodniczkami, których nie zobaczymy w tym roku na kortach Flushing Meadows są Swietłana Kuzniecowa i Barbora Strycova.

– W związku z niekorzystną sytuacją spowodowaną koronawirusem, a co za tym idzie brakiem możliwości zebrania całego mojego sztabu podjęłam trudną decyzję o rezygnacji z udziału w zawodach w Cincinnati i US Open – możemy przeczytać na instagramowym koncie Rosjanki, mistrzyni US Open z 2004 roku.

Podobny powód nieobecności na nowojorskich kortach podała wiceliderka deblowego rankingu WTA, Barbora Strycova. – Po rozważeniu wszelkich argumentów postanowiłam zrezygnować z tegorocznego występu w US Open. Decyzja jest tym cięższa, że jestem coraz bliżej zakończenia kariery, więc taka rezygnacja z gry boli. Jednak nie czuje się obecnie wystarczająco bezpieczna, aby móc udać się za Ocean. Nie chce narażać na niebezpieczeństwo zakażenia ani siebie, ani nikogo z mojego zespołu – napisała na swoim koncie w mediach społecznościowych tenisistka naszych południowych sąsiadów.

Tegoroczne zmagania o tytuły mistrzowskie na kortach Billie Jean Tennis Center odbędą się w dniach 31 sierpnia – 13 września. Rywalizacja odbędzie się bez udziału publiczności.

 

View this post on Instagram

Ahoj! Po zvážení všech okolností jsem se rozhodla letos neodcestovat na US Open. Vynechat grandslam nebylo jednoduché rozhodnutí, navíc s ohledem na svůj věk, kdy se konec kariéry blíží mílovými kroky. Bohužel si ale nejsem 100% jistá bezpečností spojenou s cestováním do New Yorku, takže nechci vystavovat svůj tým ani sebe jakémukoliv nebezpečí. Hi guys! After consideration of all aspects, I have decided to skip US Open this year. Not playing Grand Slam has been a very tough decision to make, especially at my age when I am heading closer and closer towards retirement. Unfortunately, I do not feel safe enough to travel to New York and I don’t want to put either my team or me in any potential danger.

A post shared by Barbora Strycova🐝 (@barborastrycova) on

View this post on Instagram

Друзья! В связи с неблагоприятной ситуацией из-за короновируса, а также отсутствием возможности организовать необходимые перелеты для сбора моей команды, я приняла сложное для себя решение – отказаться от участия в Cincinnati и US Open 😔 Мне очень жаль, так как я сильно ждала этих турниров, но пандемия изменила все планы. Надеюсь, что к следующим соревнованиям ситуация в мире станет стабильнее. Всем участникам и болельщикам желаю удачи и здоровья! Берегите себя и своих близких! 🙏 // Dear friends, Due to an unfavorable situation caused by coronavirus, and therefore the inability get together all my team I made a difficult decision to refuse to participate in Cincinnati and the US Open 😔 I feel very sad, because I have been waited for these tournaments so much, but the pandemic changes all plans. I hope the situation will be more positive by the next tournaments. I wish good luck and strong health to all participants and fans! Take care of yourself and your family! 🙏

A post shared by Svetlana Kuznetsova/ Кузнецова (@svetlanak27) on