US Open. Majchrzak krok od awansu

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak pokonał w dwóch setach J.J. Wolfa ze Stanów Zjednoczonych w drugiej rundzie kwalifikacji US Open. Nie był to najłatwiejszy mecz, ale Polak pewniej radził sobie na korcie, co miało kluczowe znaczenie. Kolejnym rywalem Polaka będzie Austriak Jurij Rodionov.

Po raz pierwszy Kamil Majchrzak mierzył się z J. J. Wolfem i zaczął ten mecz rewelacyjnie. Szybko wyszedł na prowadzenie 3:0. Rywal miał szanse by straty odrobić, ale Polak skutecznie potrafił wyjść z opresji. Agresywnie serwował. Nie zawsze się to opłacało, bo celność ledwie przekraczała 50%, a do tego miał też dwa podwójne błędy, ale jednocześnie zapisał na swoim koncie pięć asów. W swoich dwóch ostatnich gemach serwisowych w wygranej 6:3 partii nie stracił nawet punktu.

W drugim secie zarówno Polak, jak i Amerykanin nie dawali dojść rywalowi do głosu przy własnym podaniu. Nasz reprezentant zmienił nieco taktykę. Serwował lżej, ale dużo dokładniej. Majchrzak miał jedynego break-pointa w tej części meczu przy stanie 5:5, ale go nie wykorzystał. Rozstrzygnięcie przyniósł wyrównany tiebreak. Piotrkowianin wykorzystał już pierwszą piłkę meczową wygrywając w nim 7:5.

Teraz rozstawiony z „4” w tych kwalifikacjach Majchrzak zmierzy się z grającym z „19” Jurijem Rodionovem. Austriak również nie stracił jak dotąd w Nowym Jorku seta. Pewnie wygrał z Serbem Danilo Petroviciem oraz Włochem Federico Gaią.