US Open. Martyna Kubka z nową godziną meczu o awans do turnieju głównego
Martyna Kubka i Kristina Liutova miały wyjść na kort w czwartek 27 sierpnia. Stawką meczu jest miejsce w drabince turnieju głównego US Open. Ostatecznie opady deszczu sprawiły, że panie nie doczekały się swego pojedynku. Spotkanie z udziałem reprezentantki Polski zostało przełożone na kolejny dzień.
Z trzech Biało-Czerwonych tenisistek, które stanęły do rywalizacji w eliminacjach ostatniej w sezonie lewy Wielkiego Szlema, do decydującej fazy dotarła Martyna Kubka. Debiutująca tenisistka w turnieju wielkoszlemowym pokonując dwie rywalki, dotarła do decydującego etapu eliminacji. W tej jej rywalką Warszawianki jest wyżej notowana Kristina Liutova.
Spotkanie obu pań pierwotnie miało się odbyć w dniu losowania drabinki turnieju głównego. Jednak ze względu na niekorzystną aurę, Polka i tenisistka pochodząca z Moskwy nie wyszły nawet na kort. Ostatecznie spotkanie zostało przełożone na kolejny dzień. Mecz finałowy kwalifikacji US Open z udziałem ostatniej polskiej reprezentantki zostanie rozegrany na Korcie 9 jako pierwszy. Panie przystąpią do gry o godzinie 17:00 polskiego czasu.
Między innymi na zwyciężczynię tego meczu czeka już w turnieju głównym Magda Linette. Poznanianka tegoroczny występ w US Open rozpocznie od meczu przeciwko tenisistce, która przejdzie kwalifikacje.


