Forbet

US Open: Matkowski w drugiej rundzie miksta

/ Tomasz Krasoń, źródło: usopen.org/własne, foto: Archiwum Tenisklubu

Marcin Matkowski i Kveta Peschke awansowali do drugiej rundy US Open w grze mieszanej. Rozstawieni z „czwórką” Polak i Czeszka pokonali 6:4, 6:4 Su-Wei Hsieh i Aisama-Ul-Haq Qureshi.

Polak i Czeszka uchodzili za faworytów środowej potyczki i świetnie wywiązali się z tej roli. W obu setach byli lepsi o jedno przełamanie, choć podobnie jak ich rywale, mieli w całym meczy cztery break pointy. Nie można jednak powiedzieć, że o zwycięstwie Matkowskiego i Peschke zadecydowała lepsza skuteczność w kluczowych momentach. „Nasz” duet pewnie wygrywał bowiem własne gemy serwisowe, a w całym meczu zdobył o 14 punktów więcej od azjatyckich rywali.

Nie są jeszcze znani rywale Matkowskiego i Peschke w drugiej rundzie turnieju. Wyłoni ich spotkanie Barbory Zahlavovej Strycovej i Filipa Polaska z Galiną Woskobojewą i Daniele Braccialim.

W turnieju gra jeszcze dwoje Polaków – Klaudia Jans-Ignacik i Mariusz Fyrstenberg. Nasz rozstawiony z „ósemką” duet trafił w pierwszej rundzie na Danielę Hantuchovą i Roberta Lindstedta.
 


Wyniki

Pierwsza runda miksta:
K. Peschke, M. Matkowski (Czechy, Polska, 4) – S.W. Hsieh, A.U.H. Qureshi (Tajwan, Pakistan) 6:4, 6:4