US Open. Nadzieja Czechów za mocna dla Kawy

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Katarzyna Kawa nie wystąpi w tegorocznej edycji nowojorskiej imprezy. W pierwszej rundzie kwalifkacji Polka musiała uznać wyższość Lindy Noskovej.

Faworytką spotkania była rozstawiona z numerem 4 Czeszka. Reprezentantka naszych południowych sąsiadów bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie. Pewnie wygrywała własne gemy serwisowe, a równocześnie wykorzystywała słabsze podanie rywalki i przejmowała również inicjatywę na returnie. Noskova zdobyła przełamanie w czwartym i szóstym gemie, dzięki czemu szybko objęła prowadzenie w meczu.

W drugiej partii czeska tenisistka obniżyła trochę poziom gry. Kawa potrafiła to wykorzystać i pojedynek się wyrównał. Zawodniczka rozstawiona z numerem czwartym dwukrotnie wychodziła na prowadzenie z przewagą „breaka”, ale 29-latka z Krynicy-Zdroju za każdym razem odrabiała stratę. Do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. Tę dodatkową rozgrywkę lepiej rozegrała Noskova, która od stanu 3:2 wygrała cztery kolejne punkty i po godzinie i 19 minutach gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa


Wyniki

Pierwsza runda kwalifikacji

Linda Noskova (Czechy, 4) – Katarzyna Kawa (Polska) 6:1 7:6(2)